Indukční deska

Od: Datum: 23.12.14 11:20 odpovědí: 3 změna: 23.12.14 12:37
avatar

Zdravím všechny. Mám indukční desku Brandt s Booster systémem na všech plotýnkách. Teď jsem si všimla, že když postavím hrnec na jednu plotýnku a dám ji naplno, tedy na booster a také současně dám na druhou plotýnku jiný hrnec a chci dát také naplno, ihned ta první zapnutá plotýnka sama seskočí na stupeň 5. Je možné, že by byla deska špatně připojena elektrikářem? Já už mám tu desku víc jak rok, ale tak nějak jsem nikdy nepotřebovala dvě plotýnky na nejvyšší stupeň. Ale mám problémy s některým nádobím přímo určeným na indukci a stává se mi dost často, že musím chvíli posunovat s hrncem po desce, než se v jednom bodě chytne a začne fungovat. trvá to asi minutu a když se dno dostatečně nahřeje, tak pak mohu hrncem šoupnout na celou plotýnku a normálně už to funguje. Už jsem o tom kdesi psala. Já myslela, že to je hrnci, ale dnes mám divný pocit, jako kdyby tam nebyl dostatečný proud. Na jističi ke sporáku je B 16. a dříve jsem měla sklokeramickou desku, ale ta měla asi nižší odběr, než tahle indukční. Co si myslíte, může to být tím? Díky za informace.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: restartx
Datum: 23.12.14 11:44

Určitě to bude napsáno v návodu.

Každopádně to může být násleudjícími důvody:

1. Booster umožňuje, ale jiné plotny musí být vypnuty. Proto dojde k automatickému snížení výkonu po zapnutí (já to například mám tak, že booster mám také na všech plotýnkách, ale v Boosteru mohou být jen 2 zároveň)

2. Samozřejmě dostupným výkonem...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: 111®
Datum: 23.12.14 11:45

domnívám se, že elektrikář není na vině. Protže Boster systém krátkodobě přetěžuje vedení, není žádoucí aby fungoval na všechny ploténky současně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.14 12:37
avatar

Aha, tak tedy proto. No já potřebovala aby se mi rychle začaly vařit brambory a zároveň voda na těstoviny. Ještě prostuduju ten návod. Taky jsem si myslela, že kdyby to bylo špatně připojené, tak by to asi nešlo vůbec. To jsem také mohla vyhodit pojistky. Ještě že je ta deska chytřejší než já a sama si to zregulovala.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.