Zvlastni vazani zdenych cihel u nosne zdi

Od: Datum: 23.12.14 09:33 odpovědí: 4 změna: 23.12.14 13:36

Zdravim,

zacal jsem delat rekonstrukci jedne z mistnosti v rodinnem dome a pri odstraneni stare popraskane omitky az na cihly jsem zjistil dve veci.

Ad 1. prasklina nebyla jenom v omitce, ale pokracuje i na cihly, kde je presne kopirovana jako byla v omitce, je to prasklina cca 0,5-1mm (nekde je dokonce jenom vlasova), praskliny jsou na obou protejsich stenach zhruba ve stejnych vzdalenostech od okna, vypada to jako by si jak se rika dum konecne sedl (25 let stary dum).

Otazka: je to nejaky vazny problem a je potreba s tim neco delat nebo staci pouze natahnout lepidlo dat tam 2x perlinku na vazbu a nahodit to.

Ad 2. tyto zdi byly zdeny zvlastnim zpusobem jaky jsem nikde jinde nevidel, zed nosna je to 30tka, sila vcetne omitek je 34cm, omitky jsou cca co jsem meril 2cm, ale primo pod omitkou kdyz jsem dal dolu omitku v mistnosit je jedena rada cihla zdena na kantku.

Otazka: jak je tak zad vlastne zdena?

Diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.14 09:58

A nechtělo by se ti sem dát pár fotek? Jeden obrázek bývá lepší, než sáhodlouhý popis.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.12.14 10:18

1:prasklina 1mm není žádná hrůza ale nesmí pokračovat udělal bych sádrové "terčíky" v prasklině a pozoroval.2x perlinku?I když ji dam dáte třeba 5x tak vám možné praskání neudrží

2:nejsou to hvoždiny na podél dvuma řadama?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.12.14 10:40

1) málo informací na Vaši odpověď, neznáme strukturu a kvalitu podloží, neznáme kvalitu provedení hydroizolace základu, žádný profesionál (né že bych jím byl-to vůbec) Vám neřekne 100% aniž by to viděl co to je, či co to není a jak to napravit, pokud ano, tak to není profesionál. Chtělo by to přinejmenším fotky. Ideální by bylo sehnat reference na nějakého odborníka a poté si ho pozvat domů na konzultaci, měření apod.

Ohodnoceno: 1x

Od: ju®
Datum: 23.12.14 13:36

Jste nový majitel?

1/pokud ten dům amá 25 let tak má určitě normální základy a betonový pas na kterém jsou zřejmě profil I a zřejmě hurdisy, takže si to za ty leta nepatrně sedlo proto od oken ta prasklinka. pokud tam dáte perlinku nic se nestane, pokud nedáte taky tak, protože kdyby to mělo snahu dál sedat perlinka to nezachrání...

2/ vyvalte tu cihlu na kant a uvidíte jestli jsou cihly napříč a určitě vážou, dřív to byla normální praxe že se postavila 30 ze´d a zevnitř se k ní domastila kantka, do malty se na vnitřní omítky dával perlit kvůli zateplení...

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.