Je to dřevomorka?

Od: Datum: 21.12.14 00:17 odpovědí: 4 změna: 23.12.14 14:36

Ahoj, prosím vás, je tohle dřevomorka? Že by počáteční stádiun?

DíkySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.14 07:19
avatar

patrně bez větších pochyb ano, stadium je pokročilejší, než si myslíte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.14 07:21
avatar

Bohužel ano.

Je nejnebezpečnější škůdce na zabudovaném dřevě pod střechou a bojovat proti ní je velice obtížné. Před zásahem je nutné realizovat důkladný průzkum a určení rozsahu akce. Napadéné dřevo a zdivo se musí celé odstranit. Doporučujeme poté stavební úpravu budovy ve prospěch odstranění vlhkosti v prostoru.

více zde: http://www.desinsekta.cz/atlas-kdc/39-drevomorka-domaci

Ohodnoceno: 1x
 
Od: milan23*
Datum: 21.12.14 07:25
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 23.12.14 14:36

Ano je. Většinou pomůže několik věcí. Dohromady. Vysušit. Dřevomorka má ráda vodu. Mechanicky očistit, pokud to jde. Nastříkat(natřít) přípravkem Bochemit QB, naředěným v rozporu s návodem jen 1:1. Kam se jen dostanete. Pokud se na ni nedostanete, a někde něco nenastříkáte, riskujete, že ji úplně nezahubíte. Kde to jednou nastříkáte, už se nevrátí. Dřevomorka velmi ráda kyselinu boritou, obsaženou v bochemitu, má ji radši než vodu, a tím se zahubí, ale...Vždycky někde může něco zůstat. pak opravdu nezbývá, než to celé vyndat. A nemusíte nic pálit. Stačí odvézt na skládku. Spory dřevomorky jsou všude kolem nás. Je to nejrozšířenější houba v přírodě. Ale jen tam, kde má vhodné podmínky(teplo a vlhko) se jí daří, jako té vaší. Hlavně na nic nečekejte. Dříve než stihne vytvořit nahnědlé plodnice ze kterých vystřelují spory, takový hnědý prach, až do vzdálenosti 3 metrů. Je to velmi jemné, a blbě se to uklízí i z betonové podlahy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.