Natírat nebo stříkat šicí stroj?

Od: Datum: 20.12.14 09:58 odpovědí: 5 změna: 21.12.14 07:34

Dobrý den.Chystám se renovovat litinový spodek šicího stroje.Stroj je hodně starý má strašně moc záhybů a ornamentů.Barvu dám určitě kovářskou čenou(fir.Alkyton).Mají ji jak v plechovce pro nátěr nebo spray pro nástřik.Cenově a obsahově +- je to stejné.Je lepší to stříkat nebo natírat.Jednou jsem alkytonem kovářským něco natíral(štětec) a vypadá to pěkně ale vím že to bylo utrpení barva se mi strašně "tahala".Je lepší stroj tedy natírat nebo stříkat.Nikdy jsme nic nestříkal trochu se bojím abych 3/4 barvy nevystříkla "kolem".

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.14 11:50
avatar

Já bych kovovou konstrukci šicího stroje natírala. Je z poměrně tenkých jakoby prutů. Stříkáním by šlo hodně barvy mimo. Velkou plochu bych stříkala, ale tohle bych raději natřela. Bude to paráda! Nahoru příjde deska? Nebo stroj bude fungovat i nadále?

doplněno 20.12.14 16:39:

Jojo, otryskovat by to bylo nejlepší. V zahybech a tam, kde se spojují se drží barva ve vysoké vrstvě. Kdyby se to otryskovalo, pak by to bylo čisté, bez vrstev a parádně by vylezly původní tvary.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: smiler
Datum: 20.12.14 13:28

No díky.Koupím si i spray i malou plechovku a vyzkouším.Nerad bych to pokazil a nějak tam "patlal" barvu.Ted musím drátěný kartáč a čisiti a čistit je to strašný.Litinový spodek je myslím hodně starý a krásně jemně zdobený.Dlouho jsem "číhal" než na takový natrefím.Není jako ty co jsou běžně k vidění..Nahoru přijde deska rád bych starou restaurovanou dýhovanou.Děkuji.Hezký vánoce.

Od: ju®
Datum: 20.12.14 13:41

Pokud na to nespěcháš nechal bych to opískovat / pokud je možnost / jinak odrbat jak píšeš ocelákem, a natřít, ta barva se dá ředit ne? já to kdysi mrsknul hnědou a mám ji v hale, dal jsem nahoru nový vál z linky a nalakoval ...slouží jako stolek pod květiny...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 20.12.14 14:58

já tohle nechal otryskat a nakomaxitovat, myslím že to bylo za 500,-

Ohodnoceno: 1x
 
Od: milan23*
Datum: 21.12.14 07:34
Jestli Vám jde o původní vzhled, tak Alkyton kovářská není určitě ta pravá.Je dost hrubá a světlá.Původní povrchová úprava připomíná spíš smalt,takže bude lepší nějaká polomatná syntetika.Nejblíž je asi ten komaxit ,jak už je napsáno výše.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.