Uchování kapra v lednici

Od: Datum: 19.12.14 21:26 odpovědí: 10 změna: 20.12.14 19:31

Zdravím. Prosím má někdo radu jak uchovat kapra v čerstvém stavu v lednici 4 dny, aniž by musel do mrazáku? Musím jej koupit živého již zítra a nerada bych jej dávala zmznout, když je čerstvý.

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 19.12.14 21:28

naložíme ho 2-4 dny předem do mléka /když je velký, déle...

dáme lednici na cca 3-4 °C

Ohodnoceno: 0x

Od: myska*
Datum: 20.12.14 14:47

Díky za radu,už je v lednici.Přeji krásné vánoce a pohodu.

Vanu už nemáme,kapry prodávají jen jeden den. Krásné vánoce přeji všem co radily. Myska

Datum: 20.12.14 11:56

To je na pováženou. 4 dny, to je hodně! Mohl by se začít kazit. Já bych ho naporcovala a dala v jedné vrstvě do igelitu a na mražák. Lednici bych zesílila. Udělala bych všechno pro to, aby zmrznul co nejrychleji. Tím krystaly vody nenarůstají a maso netrhají. A rozmrazovat co nejpomaleji. A solila bych až po rozmrznutí. Sůl váže vodu. :-D

Ohodnoceno: 1x

Od: paw®
Datum: 20.12.14 12:37
Ja bych nechal kapra ve vane o 2 dny deoe nebo ho koupil o 2 dny pozdeji.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.12.14 13:00
A poslední nápad :-D nemáte v lednici zónu pro maso? Udržuje se tam teplota kolem nuly a maso se nekazí. V lednici má být teplota do 4C,pri této teplotě se velmi omezí kazeni potravin. Větsina lidi vč mě má ale v lednici 6C.

Od: uska®
Datum: 20.12.14 15:13

Já pozřít takovou rybu, tak se osypu a jsem samý puchýř. U čerstvých ryb je to v pohodě, ale u starších, nezmrazených se rapidně v rybách tvoří histamin.

Datum: 20.12.14 15:46

Tak to pak nemusíte k doktorovi pro prášky na alergii, co? :-D ;)...blbý vtip, což? *hi*

Od: moula*
Datum: 20.12.14 19:07

Dát do igelitového pytlíku, do mísy a zasypat tlučeným ledem. Každý den odlévat vodu a přisypávat tlučený led. Led a voda se nesmí dostat do pytlíku k rybě !

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.12.14 19:15

lepší čerstvý a zamrazený než 4 dny v lednici ...to bych asi nedělala

Datum: 20.12.14 19:31

CHlazenému kaprovi do 5°C se nic nestane po dobu 4 dní.

Naopak kvůli pár dnům mrazit se nedoporučuje. Leda šokovým rychlomrazením, ale takové zařízení doma nikdo nemáte.

více: http://www.trebonskykapr.cz/skladovani-kapra

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.