Zateplení podlahy nad průjezdem

Od: Datum: 19.12.14 00:12 odpovědí: 6 změna: 19.12.14 18:45

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat někoho zkušenýho.Budu dělat podlahu v podkroví ve starším domku dřív tam byla jenom půda a chci dát izolaci mezi trámy jenom v místě kde je průjezd,který bude trochu vytápěn řekněme na 10 stupňů každopádně tam bude i chladněji.Průjezd je jediný vchod do domu.Jedná se mi o to, jak by měla vypadat skladba podlahy nad průjezdem,hlavně kde všude bych měl použít parobrzdy.Tam kde není průjezd je obydlená a výtápěná část a zateplovat podlahu nebudu.Skladba stropu klasika prkna 25mm trám 140mm a nahoře opět desky 25mm, které jsem vytrhal vnitřek mezi trámy vyčistil teď budu dělat rošt mezi trámy abych měl podlahu v rovině a na to OSB desky 22mm pak hobru 2x8mm a plovoucí podlahu. Plánuji strop v průjezdu ještě snížit a dát 10cm izolace a zaklopit sádrokartonem,ale nevím si rady s parozábranou zda je v tomto případě je nutností.Děkuji za jakoukoliv radu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: milan23*
Datum: 19.12.14 06:00
Posuzoval Vám někdo ten strop na zatížení?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.14 07:05
avatar

Já bych dal zespodu na průjezd EPS 70F 12cm a normálně lepidlo a perlinku, nakonec štuk. Pokud chcete opravdu jen SDK, tak klidně přes SDK a EPS dáte dlouhé vruty a hotovo. Tím vyřešíte problém s parobrzdou...

Přeji krásné vánoce...

doplněno 19.12.14 09:03:

Zdeňku, zde je potřeba spočítat prostupy tepla, tepelnou hodnotu konstrukce a případnou kondenzaci vodní páry, (rosný bod) a její odpařování z izolace.

Osobně si nedovoluji odhadem spočítat rosný bod a odpařování, bez mnoha dalších informací. Ale pokud chcete tuto konstrikci, doporučil bych jí konzultovat s panem Ryplem,

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Je to opravdový odborník a umí počítat...

Přeji krásné vánoce...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdenekdanek
Datum: 19.12.14 07:58

Dobrý den pánové z pevností stropu nemám obavy trámy jsou 7m dlouhé a podepřené uprostřed nosnou zdí skákal jsem po nich a žádný problém.Z půdy jsem uklidil asi 7tun vepřáků.Pane Milancukrar děkuji za reakci ale raději bych udělal v průjezdě rošt z cd profilů mezi rošt vatu isover a na cd nalepit páskou parobrzdu a zadělat sádrošem je to správný postup?A co dát v podkroví na podlahu za fólii pod OSB desky v místě průjezdu?Nebo tam nemusí být nic.Hledal jsem na netu nějakou odpověď a někde jsem se dočetl že by skladbá měla vypadat stejně jako u střechy ale obráceně prostě do průjezdu na strop dát střešní fólii a nahoru do podkroví pod osb desky dát parobrzdu která bude v celém podkroví tak nevím jestli by taková skladba byla dostačujici.

Datum: 19.12.14 11:36

parotěsná folie na teplou stranu, difuzní folie na studenou, izolace mezi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.14 14:08
avatar

pane kolego Hujere, on nebude mít studenou stranu..

ale pozor, on bude mít vatu zaklopenou OSB deskou, takže difuzka je k ničemu. Pokud by tam měl být rosný bod, nemá kudy kondenzát odcházet a bude se tam hromadit. Bude tedy záporná bilance vodních par. Proto navrhuji polyš, popřípadě podrobný výpočet..

Přeji krásné vánoce...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdenekdanek
Datum: 19.12.14 18:45

Děkuji všem za reakce budu to muset nějak vyřešit,třeba se ještě někdo ozve,kdo řešil takovou situaci,vždyť podkrovních místností nad průjezdem je spousta.Pokusím se spojit s p.Ryplem třeba už něco takového řešil.Co si myslím tak s tím polyšem to není špatný nápad pokud to splní funkci parobrzdy a do podlahy v podkroví bych dal mezi trámy jenom třeba 10cm vaty aby nebyla úplně nalepená na OSB desky tím pádem tam vznikne mezera 50mm žádnou fólií bych to nepřikrýval.Kolem zdí se musí take nechat mezera 15mm na dilataci kudyma bude odcházet případná vlhkost.Myslím že to nebude,tak tragické na kondenzaci,člověk ale nikdy neví rosný bod je svinstvo co si budem vykládat.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.