Teplota v nevytápěném bytě

Od: Datum: 18.12.14 23:13 odpovědí: 11 změna: 19.12.14 20:31
Zdravím,
stěhujeme se do nového bytu, jedná se o cihlový dům, všechny místnosti kromě koupelny s okny, takže - nevím, zda se vyjádřím správně - v každém pokoji je okrajová stěna domu. Dnes jsme tam přišli a teploměr ukazoval 10 stupňů, venku mohlo být tak pět. Sousedi okolo se teprve stěhují - zatím netopí. Okna jsou tam plastová, nepřišlo mi, že by okolo nich nějak táhlo.
Je to normální teplota pro nevytápěný, prázdný a nějakou dobu nevyužívaný byt?
Moc díky za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.12.14 23:17

Dobrý den, byt je dlouho nevytápěný, okolo se netopí, stěny jsou obvodové - řekl bych, že je to vcelku normální (může být i méně). Zdravím!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.12.14 23:31

Ahoj. Tak já, když jsem byl o minulých vánocích u mladých, tak po třech dnech, kdy mrzlo, tak teplota v bytě spadla až (nebo jen)na 8 stupňů. Považoval bych to za normální. Až si zatopíte a vyžene ten chlad z vnitřku místnosti do vnitř zdí a pak i o něco dál než je půlka zdi, tak budete mít v bytě příjemno a nebude ta potřeba topení být tak velká. Možná se tomu říká, hranice tepelné pohody?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.12.14 06:15

A proč by tam měla být vyšší teplota, než venku?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.12.14 12:09
No, to já právě nevím, asi bych čekala, že díky izolaci tam bude o něco vyšší teplota, ale jak jsem psala níže, ptala jsem se spíš pro ujištění, jelikož mě trochu rozhodil přítel, kterému se ta teplota nezdála.
Datum: 19.12.14 06:54

bodgirl,

Je to normální, uvnitř může být teplota nepatrně vyšší jak venku, ale taky i nižší. Záleží na změně teploty i venku. Příklad z dnešního rána, v Pardubicích teplo, avšak nevytápěný prostor měl ještě ze včerejška chlad.

Jen se zdvolením zeptám, jakou teplotu byste očekával(a).

Přeji krásné vánoce...

Datum: 19.12.14 12:04

Zdravím,

já tu teplotu ani moc neřešila, ale přítel začal hrozně plašit, že to není normální, že je to moc málo, že by si představoval tak 15 stupňů a tohle se mu nějak nezdá. Je to 3+1, docela velký byt, vedle nikdo netopí, na chodbě baráku už je znatelně tepleji, protože v protější chodbě už jsou byty obsazené. Věřím, že to bude v pořádku a až byt vytopíme, tak nám tam bude fajn. Jen jsem se asi nechala trochu rozhodit přítelem, který říkal, že v současné 3kk, kde jsme, je teplota kolem 18.2, když jedou ve třech pokojích přes den wavky na jedničku a v ložnici přes noc na asi pětku, tak že je mu divné, aby bylo v nevytápěném bytě 10 stupňů a vůbec nebral ohled na to, když jsem říkala, že v našem současném bytě všichni okolo nás topí, takže tím teplota také vzrůstá a že i když wavky běží jen na jedničku, tak pořád běží...

Díky moc za reakci a také přeji krásné a především klidné Vánoce :)

Datum: 19.12.14 07:00

podle toho co jste napsal se v bytě ještě letos netopilo. 10 stupňů je víceméně normální.

Od: rozara*
Datum: 19.12.14 07:40

Zpravidla bývá v nevytápěném bytě o něco málo vyšší teplota, než je venku. Když opominu případné sdílené teplo ze sousedních bytů, což v tomto případě není, pak ještě zdývá předávání tepla slunečním zářením. Není to opominutelné, čím více oken na jih, tím vyšší tepo v bytě, ale v létě je tam k zalknutí. Všechno má své výhody i nevýhody.

Datum: 19.12.14 11:57

Zdravím všechny,

moc děkuji za odpovědi

Od: buss®
Datum: 19.12.14 12:15

Pochopitelně normální, pokud se v sousedství netopí, teplota klesne téměř na teplotu okolí. Nejde jinak.

Datum: 19.12.14 20:31

jde o zákony fyziky, byťjtse v interieru podle termodnamického zákona se teplo šíří od místa teplého do studeného, tím se teploty vastně srovnají s venkovními, jinak by to z hlediska zákonů fyziky ani nebylo možné.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.