Výměna oken, metr vs laser

Od: Datum: 18.12.14 10:03 odpovědí: 20 změna: 19.12.14 06:55

Prosím jako máte zkušenost ,když jste si zadali výměnu oken. Zaměřovali nová okna metrem nebo laserem?

doplněno 18.12.14 15:43:

všem moc děkuji za odpovědi ...

kapkanadeje uzavřel tuto otázku
Na přání autora...
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 18.12.14 10:05

Výměna u 3 RD - vždy metrem

Datum: 18.12.14 10:10

Tak nějak ani netuším o co Vám v dotazu jde.

Už jste někdy viděl středověkou katedrálu postavenou šejdrem.? (Tím nemyslím věž v Pise)

Pochybuji, že třeba u stavby pyramid používali laser. A to jsou ty stavby obdivuhodně přesné.!

Datum: 18.12.14 10:18

O co mi jde - o měření .Říkám si doba je pokročilá a špatně přístupná okna se třeba metrem neměří.Proto jsem otázku položila. Vím, že i se laser používá ,ale asi jak která firma - jestli se vám zdá má otázka špatná tak ji přejděte .

Poprosím o uzavření otázky ,abych někoho nepohoršovala svým "přiblblým "dotazem.

Datum: 18.12.14 10:27

Nikoho snad nepohoršuješ. Zajímá tě to a tak se zeptáš. To je přeci normální.
Ale k otázce. Já osobně si vše měřím metrem. Nějak mu víc věřím. Asi jsem stará škola. A špatně přístupný okno se stejně při výměně musí nějak dostat ven a nový dovnitř. A že ti to je někdy boj. Taková plná komora vším možným, navíc do půlky okna regály. To je pak třeba na půl dne jedno okno a to se ještě musí dařit.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.12.14 10:29

jenyk ...no právě když jsou okýnka ve výšce a pod nima regály to bude mazec , ale šikulové si jistě poradí- díky

Datum: 18.12.14 12:02

Jistě si poradí a je vcelku jedno jestli to budou měřit metrem nebo laserem.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.12.14 10:20

A navíc, k tomu, co už psali chlapi, když vyrazí starý rám, tak je obdivuhodné, kolik vypadne šurvajzu okolo. Laser by jim byl nanic. 3 cm, žádná míra!

Datum: 18.12.14 13:35

tady u nás máme panelák a v něm jsou okna osazena zároven s vnitřní stěnou která tedy rozhodně není rovná a vypadá to hodně zajímavě . Je to barák spíš starších lidí kteří to převzaly jako že to tak asi má být . Ten kdo to zaměřoval určitě pár dní nespal je to totiž min 70 oken . Nejspíš chyba v měření. Laser nutný neni ale rozhodně je to dobrý pomocník.

Datum: 18.12.14 14:06

Měnili jsme 10oken + balkonové, vše měřili normálně metrem . Máme je už 7 roků a je to výborné, perfektně odvedená práce.

Datum: 18.12.14 14:34

stačí metr. I s laserem se to dá zaměřit špatně. Je to o šikovnosti pracovníka, né tak ani o technice.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.12.14 14:43

Na měření oken se také používají teleskopické měřící tyče.

Od: milda2
Datum: 18.12.14 15:12

Před měsícem mi zaměřovali okna a dělali to s tou teleskopickou zaměřovací tyčí na které mají metr.

Datum: 18.12.14 15:44

už nemohu ohodnotit ,ale všem děkuji za odpovědi

Datum: 18.12.14 20:05

Hodnocení v dotazu o vlastních zkušenostech se mi nezdá moc objektivní, ale budiž

Datum: 18.12.14 21:45

Milda a Macek-dělám už pár let ve stavebnictví,ale nějakým teleskopickým metrem jsem teda zaměřovat okna neviděl!

Vždy pokud přijede vedoucí-zaměřuje laserovým měřídlem,nebo vezme rovnou rozměry z plánů a, pak ještě přijedou na řemeslníci a měří metrem,pro ně je to rychlejší.

Datum: 18.12.14 22:30

Je tomu hodně let, ale v Pardubicích byla na hlavní třídě provozovna na okna, dávno už tam není, tam jsem viděl ty teleskopické tyče a doufám, že to nebyla dekorace, ale praktická věc.

Datum: 19.12.14 06:55

Macek, ty teleskopické tyče, nebyly to držáky na truhlíky s kytkami? Zábrany, něco jako zábradlí, aby se truhlík nevyklopil ven, mimo plech na okně?

Datum: 18.12.14 19:55

Ahoj. Tak to vidíš Hahanaj. Tvůj ,,přiblblý,, dotaz nakonec přinesl několik zajímavých odpovědí. I já jsem se dovzdělal. Je to až divné, že jsem ještě u chlapů nezahlídl tu měřící rozšprajcnou tyč. Jak tu bylo psáno, měřit se dá čímkoliv, ale hlavní je, to s tím čímkoliv i trochu umět. Příroda klukům přeje. I dnes, v sousedství, měnili jedno opravdu velké okno. Ahoj.

Datum: 18.12.14 20:01

humbucker...jsem ráda, že to ostatním nepřipadalo až tak hloupé...díky- zítra to vypukne

Datum: 18.12.14 20:02

hahanaj, jelikož poptávám okna a dveře několikrát ročně, poptávky od různých firem, přijdou technici s metrem, jiný s laserem.

Častěji ale metr..

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.