Usazeni vanicky z liteho mramoru

Od: Datum: 17.12.14 22:06 odpovědí: 8 změna: 18.12.14 06:22

Dobry den,

chxtam se na finalni usazeni sprchove vanicky z liteho mramoru. pod vanicku je pripravena podezdivka z ytongu. Staci na podezdivku aplikovat lepidlo a vanicku do nej polozit? Nekde jsem se docetl, ze by se pod vanicku mel dat jeste mirelon. Jaky postup mam tedy zvolit? Jedna se o celkem rozmernou vanicku 140x90 cm.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.14 22:20

Mám ji dva roky,usazovali ji zedníci,podezdili ji žádné nožičky a pak ji usadili na lepidlo.Na ten mirelon by se to asi nespojilo. Váha je taková,že by z něj stejně moc nezůstalo.

Ohodnoceno: 0x

Od: venca60
Datum: 17.12.14 22:24

Kdyz ji dam na lepidlo, tak uz s vanickou nikdy nehnu. Napr, kdyby bylo treba opravit odpad.

Od: martondra
Datum: 17.12.14 22:33

Cau.Ja jsem mramorovou vanicku 100x100 daval na silikon.Pod vanickou je dlazba co je normalne v koupelne.Na tu jsem vymackal 2 tuby silikonu.Mam ji tam 5let a vse v pohode

Datum: 17.12.14 22:32

1. k vaničce by měl být návod a nebo by měl být ke stažení na stránkách výrobce

2. vaničku bych nikdy neusazoval "napevno" a do lepidla zvlášť ne, může dojít k poškození vlivem pnutí, je třeba zachovat dilatační spáry kolem vaničky, , kolem se dávají těsnící mirelonové šňůry a pak na silikon, resp. final lišta,, usazení bych dělal taky na silikon (bodově nanést a do něj usadit), podkladní Ytong můžete srovnat třeba tím flexi lepidlem

Datum: 17.12.14 22:43

A jaky typ silikonu je nejlepsi?

Datum: 17.12.14 22:51

to je celkem jedno, nějaký sanitární, třeba od Ceresitu C25

Datum: 17.12.14 22:56

Dekuji za rady. Usadim to tedy na silikon. Jsem zvedav jak to v sobotu dopadne...

Datum: 18.12.14 06:22

jo, napřed si to srovnejte třeba lepidlem nebo nějakým potěrem do vodováhy (a nechte den zaschnout), abyste s tím usazením měl co nejmíň práce, toho silikonu nemusíte dávat zrovna dvě tuby, stačí méně, jen bodově

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.