Odvětrání koupelny a WC

Od: Datum: 17.12.14 16:40 odpovědí: 3 změna: 17.12.14 20:56

Dobrý den řeším odvětrání koupelny a WC, které je provedeno přes dva ventilátory umístěných pod stropem. Ventilátory jsou napojeny na potrubí HT DN 110 (společné pro oba ventilátory), na které navazuje kovové potrubí, jež je svedeno cca 1 metr pod strop do hlavního větracího potrubí paneláku. Jde mi o to jestli takto provedené odvětrání bude správně fungovat hlavně z důvodu svedení potrubí kovovou rourou dolů pod strop (ventilátory jsou hned po stropem a napojení na větrací potrubí paneláku je cca 1 metr pod stopem). A neměl by každý ventilátor být napojen samostaným potrubím? (viz půdorys)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vrzi®
Datum: 17.12.14 16:54
Datum: 17.12.14 19:31
avatar
Proud vzduchu z WC se může zarážet o protilehlou stěnu trubky a část může vnikat do koupelny. Já bych do trubky tak do polovičky průřezu vložil šikmý deflektor, který by vzduch usměrňoval doprava ke stoupačce větráku. Zůžením průřezu se zvýší rychlost proudění vzduchu z koupelny a dojde k částečnému odsávání z WC.
Jen nezapomeňte na dostatečný otvor na přívod vzduchu do koupelny a WC, resp. do bytu, aby měl ventilátor co odsávat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 20:56

Proč není společný ventilátor pro obě odsávací díry? Takhle musíte spouštět oba ventilátory současně nebo musíte mít v potrubí klapky (nejlépe se servem). Jinak si budete přefukovat smrad ze záchoda do koupelny a naopak.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.