Zřízení vodovodní přípojky

Od: Datum: 15.12.14 11:18 odpovědí: 7 změna: 09.06.15 15:09

Dobrý den,chtěl bych se zeptat na zřízení vodovodní přípojky.Koupil jsem baraček na vesnici,kde je voda pouze ze studně.Chtěl bych do domu zavést i přípojku vody z obecního řádu (pro případ,že by voda ve studni nebyla v pořádku) jako záložní zdroj.Má obec povinnost přivést rozvod vody k hranici pozemku nebo vše si hradím na vlastní náklady? A pokud přípojku zřídím musím odebírat vodu z vodovodu nebo mohu používat vlastní vodu a přípojku mít pouze připravenou? Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.12.14 12:46
avatar

Zdravím Vás.Před dvěma roky jsem řešil naprosto stejný problém,protože naše voda ve stdni je vhodná jen na splachování.Nejdřív budete muset kontaktovat správce sítě-vodárenskou spol.,najít si projektanta,který vypracuje projekt přípojky,zjistit případné křížení s ostatnímy sítěmy(plyn,el,dat.sítě,odpady,veř.osvětlení atd)-vyřídit zaměření a povolení kopat v blískosti oněch sítí.Pokud bude přípojka z pozemku jiného vlastníka vyřídit povolení vložení a věcné břemeno.A jakmile budete mít zapojeno,i když nebudete mít odběr,budete muset platit vodné a stočné v jistém paušálu,který Vám vypočítají z tabulek.Vypadá to všechno hrozivě,ale dá se to zvládnout a nakonec je to základní věc.Přeji hodně štěstí a hezký den.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.12.14 13:37

V podstatě na vše již odpověděl stanley, jen dodám vlastní zkušenosti. Odebírat vodu z nově zřízené přípojky není povinnost, my osobně ji máme jako záložní zdroj a odběr máme cca kubík až dva za rok (od studny je to daleko na mytí auta a jiné technické práce). O tom, že by se platil nějaký tabulkový paušál nevím - může to být tedy zřejmě upraveno odlišně dle společnosti, s kterou máte/budete mít smlouvu. Důležitá věc: Pokud se rozhodnete využívat oba zdroje, musí být okruhy fyzicky oddělené, aby se voda ze studny nemohla dostávat do obecního rozvodu. Jakým způsobem to technicky realizovat, toť otázka. Už se o tom zde na poradně vedla diskuse, ale 2 lidi, nejméně 3 názory

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 15.12.14 14:09

Ještě k vaší otázce

Má obec povinnost přivést rozvod vody k hranici pozemku nebo vše si hradím na vlastní náklady?
Ne, obec žádnou povinnost nemá, vše si hradíte od hlavního vodovodního řadu až k vašemu domku. A tohle bude celá vaše přípojka, nikdo jí nebude udržovat, opravovat, je to ve vaší režii.

Já, když nemám žádný odběr z vodovodního řadu, tak žádný paušál neplatím. (VaK)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: danak*
Datum: 09.06.15 12:19

Chceme si koupit dům na okaji obce, starosta nám sdělil, abychom nepočítali, že by k nám přivedli vodovodní řád, že je to údajně daleko. Přípojku do domu bychom si smozřejmě hradili sami. Je prosím starostův postup správny? Voda ze studny není pitná.
Děkuji.

D.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 12:24
avatar
Obec nemá žádnou povinnost přivést Vám vodovod až před Vaši nemovitost.
Ano, starosta má pravdu.
Nic Vám ale nebrání si vodovodní přípojku ev.prodloužení vodovodního řadu zaplatit a postavit za své.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: minato*
Datum: 09.06.15 15:03

Popřípadě není od věci popřemýšlet o nové studni. Obecně vzato pokud někdo kupuje nemovitost, měl by si zjistit co kupuje, tedy v takovém případě, zda studna umožňuje zásobování rodinného domu pitnou vodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 15:09
avatar

Po me chteli 60tis, tak jsem zlegalizoval vrt na vodohospodarskem urade, nebo jak se to jmenuje, do doby zivotnosti studny, a mam klid. Prvni si nechte udelat rozbor vody, a az pak premyslejte nad pripojkou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.