Dřevěný strop v koupelně?

Od: Datum: 14.12.14 17:47 odpovědí: 1 změna: 14.12.14 18:18

Zdravím,

chystám se na koupelnu (konečně) na chatě, ze které bychom časem rádi udělali plnohodnotné bydlení. Aktuálně řeším strop v koupelně. Když se těď v této chvíli postavím do "koupelny" a vzhlédnu nad sebe, vidím trámy a palubky, které tvoří "strop" a podlahu prvního patra. Mezi zmiňovanými palubkami a podlahou patra je slabá vrstva polystyrenu. Od podlahy po tento strop jsou 3metry. Aktuálně je tento strop schován nad nějakou izolací a pěnou. V celém domečku jsou stropy řešeny palubkami, tak mě napadlo mít dřevěný strop i v koupelně, ale nejsem si úplně jistý funkčností. Můj postup je následující... Strop snížit (třeba o půl metru), připevnit trámky, mezi ně izolaci, celé to schovat parozábranou a na závěr nějakou krytinu, OSB, palubky nebo tak něco. Je tento postup správný? A pokud ano, nebo se i přes rady pro tento postup rozhodnu, nebude se mi prostor mezi novým a původním stropem zapařovat nebo nevznikne tam nějaká vlhkost? Zdi pod ním jsou zároveň zdi venkovní. V koupelně samozřejmě bude odvětrávání, jen se bojím, aby mi nevznikla vlhkost "mezi" stropy a neničila původní strop. Ještě musím dodat, že původní strop není ničím ošetřený (žádnou lazurou ani barvou), rozměry "koupelny" jsou 3mx2mx3m (dxšxv). Zároveň by mě zajímalo, čím "nový" strop natřít či ošetřit? Mohu takový postup použít? Nebo je nějaký osvědčený postup, jak udělat dřevěný strop v koupelně? Řekněme, že odmítám a nechci sádrokarton :). Pro lepší pochopení situace přikládám fotografii aktuálního stropu. Aktuální izolace a pěna na fotografii bude odstraněna. Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.14 18:18
Důležitá je dobře udělaná paroteska. Pokud nechcete sdk, myslím si žeby vám mohly pomoci desky rigidur nebo plastové obkladove panely. Dřevo bych do koup. Na strop nedával kvůli zmenam vlhkosti.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.