Jak řezat na okružní pile

Od: Datum: 14.12.14 17:43 odpovědí: 12 změna: 15.12.14 15:24

Mám dotaz ohledně řezání na okružní pile.

Pokud řežu, tak v průběhu řezání mi pila jakoby zatáčí (nelze ani korigovat) a nejsem schopen uříznout rovně snad vůbec nic.

Tak jsem se chtěl zeptat, jestli je to možné díky nějakému špatnému nastavení pily nebo mám jenom volšový ruce. :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: datlik3
Datum: 14.12.14 17:51

zdravim, Tak asi ze zacatku, jsou okruzni pily A okruzni pily. predpokladam ze dusledkem toho "vaseho rezu" je problem v tom ze je to kocour(okruzni pila) BEZ listy(tzv. voditko po kterem se vede pila) pokud ale toto mate tak muze byt problem v nastaveni dorazu na pile vuci liste. mirny popis pily nebo foto by urcite pomohlo. mej te se.

doplněno 14.12.14 17:53:

Jeste me napada, v jakem stavu je kotouc, popr. o jaky material se jedna atd..

Ohodnoceno: 0x

Od: edik
Datum: 14.12.14 18:04

Kotouč je nový, pila stará.

Potřebuji uříznout OSB desku, hlavně rovně. Pořád mě to táhne doprava :( Fakt nechápu.

Jestli je to pilou nejradši bych koupil novou, ale jestli je to rukama, tak ...

Od: datlik3
Datum: 14.12.14 18:14

Ok. pokud nemate k tomu listu, tak jednoduche reseni je pripevnit k osb nejaky rovny! hranolek nebo vodovahu. ale musite pocitat s tim ze "rez bude jinde nez je ta cara pro vodovahu:)" je treba si to odmerit, pokud by to stale ujizdelo, vice tlacit pilu smerem k "pravitku". zkuste a uvidite, snad mate dostatek OSBcek:)

Datum: 14.12.14 18:19

Ha, mafl.

Pokud má mafl tendenci sám od sebe zatáčet, koukni se jestli je opravdu klín přesně v rovině kotouče. Otoč kryt a bud to zkoukni pohledem jak jdou za sebou a nebo si dej přes pilu a přes klín kousel rovný lišty, latě, prkna, prostě co budeš mít po ruce. Odchylka by neměla být žádná. Pěkně za sebou, jak když střelí.

Ohodnoceno: 1x

Od: edik
Datum: 14.12.14 20:38

prověřím to ..., díky

Datum: 14.12.14 17:52

Nechat kotouč nabrousit na automatu u dobrého brusiče.

Datum: 14.12.14 17:59

Když mluvíš o okružní pile, tak předpokládám, že se jedná o klasickou cirkulku, nikoliv o ručního mafla. Jen pro jistotu bych zkontroloval jak je nastavenej klín za kotoučem vůči kotouči. Zdali jsou opravdu rovně za sebou.

Pak bych vyndal kotouč a nechal ho řádně nabrousit. Pokud se jedná o klasickej, tak ten i napřed nechat našrankovat, ale to každej dobrej brusič ví a zná.

A dobře nabroušenej kotouč řeže sám rovně, nikam nazajíždí. Zajíždění jak píšeš je klasickej případ tupých zubů jen na jedný straně kotouče, třeba když jen tak lízneš hřebík.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.12.14 18:00

zuby na jedné straně jsou tupější než na druhé (nebo vůbec maji jiné parametry), nechte si kotouč přebrousit, pokud to umožňuje

Datum: 14.12.14 20:55

Edik, pokud mne táhne pila k jedné straně, nechám nabrousit a je po problému.

Od: asd*
Datum: 15.12.14 13:50

Nejspíš rukama, může to být i špatně nabroušený kotouč.

Udělejte si vodicí lištu, jednu podélnou a druhou 90° (návody na netu), práce je nejen přesnější, ale i mnohem rychlejší - ryska na začátek a konec řezu, svěrkama přidělat lištu a pila jede podle lišty

Od: martin1*
Datum: 15.12.14 14:16

Můžete sem vložit odkaz na ten návod na lištu o 90°? Nevím, co je tím myšleno.

Od: asd*
Datum: 15.12.14 15:24

v podstatě úhelník - jedna strana je lišta pro mafl a druhá se přikládá na hranu desky, tj. chci zkrátit desku = naměřim délku na jedné straně, přiložím "úhelník" chytnu svěrkou a říznu maflem.

Klasická jednoduchá lišta - musel bych délku označit na obou stranách, tj. buď změřit jednu stranu a úhelníkem přenést, nebo změřit obě strany.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.