Měřiče tepla

Od: Datum: 12.12.14 22:23 odpovědí: 5 změna: 13.12.14 14:48

Dobrý den,

bydlíme v činžovním domě s dálkovým vytápěním, se třemi vchody a třemi různými SVJ. (3× různé IČO). 1. a 3. vchod si nadpolovičním hlasováním vybral pro měření tepla metodu senzorů na zdi, ale střední 2. vchod si vybral měřidla na jednotlivé radiátory. Lze realizovat takovéto řešení? Nebo vyhláška nařizuje, že jeden objekt (činžák) musí mít stejná měřidla? Děkuji za odpověď !


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: du*
Datum: 12.12.14 23:04

Každý může mít co chce. Nenapsal jste to nejdůležitější - zda je jedna výměněníková stanice. Nejspíše ano - pak jde pouze o to, aby odečtová společnost byla jedna pro všechny SVJ a uměla rozpočítávat z faktury různé odečtové metody. Mimochodem, jde o poměrová měřidla, kde je složka základní a spotřební. Poměr obou složek je 50:50 nebo 40:60. Nečekejte žádné úspory. Když nebudete topit stejně zaplatíte jako všichni ostatní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.14 10:21
avatar

Měření tepla na stropě má podle výrobce měřit tepelnou pohodu v bytě.Neuvažuje ovšem s tím,že uživatel bytu bude chtít teplo šetřit,protože při přetopení,které při plně otevřeném radiátoru a pečení kachny v kuchyni nastane,jen otevře okno a přebytečné teplo pustí ven.Takže topení topí na plné pecky,ale tepelná pohoda je mírná,platíme tedy mírně.Měření dodaného tepla na radiátoru pak nutí obyvatele,aby při vysoké teplotě v místnosti přivřeli regulační ventil a tím šetřili teplo.

Tam,kde si odhlasují měření tepelné pohody,hlasují proti sobě.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: macek7411*
Datum: 13.12.14 12:47

Domnívám se, že je důležité aby každý vchod měřil sám GJ, pokud je společná faktura, asi by se mohla rozdělit na tři části.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.12.14 13:13

Nejlépe by vám asi odpověděla firma, která dělá odpočty a fakturuje. Ona ví, co používá za program, jaké parametry, koeficienty zadává a zda to lze kombinovat. Ostatně tedˇ o tom vyšla novelizace vyhlášky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.14 14:48

Pokud je v objektu pouze jedno patní měřidlo tepla těžko budete sčítat jablka a hrušky.

Navíc jak napsal "Jabraka" tato metoda moc objektivní není.

- vášnívá kuchařka znovu zaplatí za teplo z vaření

- jižní byty za solarní zisk

- tam kde jich bydlí hodně za svoje teplo atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.