Náklady na přivedení plynu z HUPu

Od: Datum: 12.12.14 10:19 odpovědí: 7 změna: 13.12.14 09:29

Dobrý den,

prosím Vás, neví někdo z Vás tady, na kolik by tak mohlo vyjít přivedení plynu z hranice pozemku do RD - cca. 20m vzdálenost.

Na hranici pozemku mám rozvodnou skříň, která byla před cca. dvěma lety odpojena. A já bych potřeboval vědět, kolik by stálo nové vedení plynu od této skříně k novému objektu na pozemku, vzdálenému cca. 35m. V příloze posílám nákres situace.

Rozhoduji se totiž jaké vytápění zvolit. Moc by jste mi s tímto pomohli. DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 12.12.14 10:52

Na to uvádíte málo informací. Dá se na výkopové práce nasadit technika? Jaký průměr a materiál potrubí? Je přípojka nízkotlak, nebo bude potřeba redukční ventil? Při dobré konstelaci 15 - 20 tisíc, ale podle okolností to může být několikanásobně víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sunrun*
Datum: 12.12.14 12:02

Výkopové práce provedu sám. Další věci jsou součástí mé otázky, resp. tyto věci nevím.

Potřebuji plyn pouze na kotel k vytápění a ohřevu vody - výkon cca. 6 kW.

Od: luck90
Datum: 12.12.14 11:57

Zdravím,

ono hodně záleží na lokalitě. Všude jsou ceny rozdílné. Nicméně my jsme nyní dělali to stejné, kompletně nová přípojka vč. HUP skřínky. Rozepíšu to takto.

HUP skřínku jsme si udělali samy(takže zdarma) - cena se ale pohybuje kolem 3tis,-Kč

Výkopové práce bagrem - my jsme měli známého takže nás to stálo cca 1.000,-Kč, jinak by to stálo kolem 5-6tis(záleží kolik najede KM, jak dlouho bude práce trvat)

Poté platba za projekt - měli jsme šikovnou paní a ta nám vše kompletně udělala vč. povolení apod za 2.500,-Kč

a ted už jsme bohužel platili :D!

Firma, která udělala přípojku od hlavního řádu k nám do HUP cca 14tis(délka 3,5metru)

PLynaři od HUP ke kotlu 14tis,-Kč

revize kotle popřípadě komínu 1000,-Kč

revize elekrikáře na kotel 800kč

Je to v celku drahé, já si stál za tím, že bychom ušetřili na elektrickým kotlu nicméně všichni mě tvrdili, že dlouhodobě se ušetří na plynu.

bydlíme v Jihomoravském kraji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ertl
Datum: 12.12.14 13:23

přípojka 3, 5 metru 14 tisíc? od HUP ke kotlu dalších 14 tisíc? to se někdo posral v kině, ne? za co tolik peněz?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.14 15:02
avatar

Zalezi na lokalite. a myslim, ze by to slo i slusneji.

Me vyslo pripojeni 2m na daleko vice. Kopat musela firma akreditovana u brnenskych komunikaci, skladala se zaloha na BRK. Pripojeni do HUPu ze stredotlaku s tim, ze v zemi musi byt ventil (Brnenske plynarny nepovoli otoceni o 90 stupnu, pouze prime napojeni).

Z HUPu uz to slo. Polys k domu a potom dopojeni. I dopojeni muze tak stat kdyz je v tom pripojeni kotle. Zase zalezi na situaci kolik vedeni je v dome. Za revize si take kazdy necha zaplatit, za projekt to same.

Diky tomu, ze jsme se pripojovali v Brne jsem nepostavil garaz, protoze prave pripojky na nas pozemek schramstly neuveritelne penize. Takze cela pripojka za 30 by byla v mem pripade super

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ertl
Datum: 12.12.14 16:00
Zlodeji...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: luck90
Datum: 13.12.14 09:29

Ano, je to drahé.

A když mě přítelkyně popisovala jak dlouho to dělali, a hlavně jen co udělali, tak se mi to zdálo taky přemrštené, ale u nás to má na starost RWE a od nich jsme si mohli vybrat firmu, která nám z hlavního řádu vyvedla vše do HUP skřínky a bohužel stálo to 14.000,-Kč(a prý jsme si vybrali ty nejlevnější) ;) . Já hlavně navíc ještě pro dotazující popsal, vše kolem toho, co je potřeba zařídit a kolik to stálo celkem ... ono to není jen tak, zařídit projekty, povolení, razítka, výkopové práce, čekání apod!..navíc nový písek, na zasypání atd. Je toho požehnaně:D..ale PŘESNÁ odpověď na dotaz kolik cca bude stát přípojka plynu se nedá nikdy určit, kamarád mě říkal, že dělali 15m dlouhou přípojku přes silnic, kde byl hlavní řád a platil jen o 2tis navíc, a já cca 3,5 metru ..takže rozdíl :D..

doplněno 13.12.14 09:31:

A Těch 14 tis od HUP ke kotlu ano 14tis(svářeč, materiál, práce plynaře, uchycení plynové trubky na zed, vybourání díry do zdi na protáhnutí trubky apod.) ono se to nezdá, ale je pravda že od HUP ke kotlu to máme natažený cca 30metru dlouhé...HUP před barákem a trubka se táhne polovičně kolem baráku a poté do koupelny kde máme kotel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.