1x

Tepelné čerpadlo

Od: Datum: 11.12.14 19:38 odpovědí: 20 změna: 17.12.14 14:42

Má někdo zkušenost s výběrem varianty tepelného čerpadla a jestli se opravdu vyplat oproti uhlíí když má samo o sobě vlastní spotřebu? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.14 20:00

Byl jsem u několika lidí, co měli tepelná čerpadla. Vychvalovali je-- ale mě byla u nich zima, myslím že topili na 18 °C a měli na sobě svetr. Tak na takové úspory bych se jim zvysoka... Kdo toto topení máte, napište, na kolik stupňů byt maximálně vytopíte? Ale bez kecání, pravdu!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.12.14 20:10

podívejte spatně pokládáte otázku. Uhlí se obvykle topí ve starších domech nebo zástavbě z minulého století, kde není plyn. Jde o nejlevnější zdroj tepla, ale musíte u toho makat rukama. TČ má statisícové pořizovací náklady a obvykle se dělá udomů nových nebo zrevitalizovaných nikoli starých, které mají velké tepelné ztráty. Nejdřív si zjistětě kolik jaký druh TĆ stojí a jaké TČ u vás připadá vastně jako možný zdroj. Cena kotle na uhlí je okolo 20tisíc a cena TČ je jistě okolo desetinásobku toho, takže ono to s těmi úsporami až tak horké nebude. Máme chalupu na otop dřevem a uhlím a systém TČ by se zde nikdy jak technicky tak ekonomicky zřejmě nemohl uplatnit.

doplněno 12.12.14 13:01:

nekdo je takového názoru, že podlahovka nemá dobrý vliv na klouby tím, že je vyhřívá zespoda, prý to není dobré.

Datum: 11.12.14 20:15
On je ohromný rozdíl jestli se s vytápěním čerpadlem počítalo hned v projektu nebo se "dolepuje" dodatečně. Ve spojení s podlahovým vytápěním, kde se plánuje maximální teplota vody 40°C je čerpadlo super věc. Přidávat ho ale do systému běžných radiátorů který počítá s teplotou média 60° už takový zázrak není.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.12.14 16:26
Montovali jsme ho doma před měsícem.
Dům starý 115 let... je to docela problem.
Především to nadimenzování radiátorů.
Tč vychází o trošičku líp v nákladech ale neni s tim taková práce

Od: ju®
Datum: 12.12.14 17:18

Mám TČ už 3 zimu bez problému, zapojené do starého systemu / trubky jako v teplárně a litinové radiátory/ dřív uhlí, pak plyn, sice naddimenzované, ale pokud tam to teplo nacpeš tak se neztratí a radiátory jsou teplé, škoda že nemám prostor picnul bych rošt do země ale musel jsem jít do vzduch - voda, jedu stále na eko režim, topí si podle otopné křivky a pohoda jen když jdu kolem juknu zda svítí zelené oko a na displej, když si vzpomenu na uhlí a ten binec a otravu kolem topení a dělání dřeva...a elektřina zatím vypadá že pujde dolů soudruzi z německa nás zásobují levnou elektřinou větrníků z baltu...a topičům a palíčům svinstva udělá stát za chvíli útlum ekolog.kotli, daní z komínů, a bůhví čím ještě. Nedávno jsem se byl podívat na ekolog. kotel na hnědé uhlí / ten nejhorší šmejd co existuje/, podporujou hoření vlastně jen tím že tam ženou přetlak - jinak by to nehořelo, a chtěl bych vidět laboratorní zprávu o emisích co z toho bordelu vycházejí,ten šmejd tam tlačí šnekem zespod takže vše musí být absolutně seřízeno - uhlí-vzduch.teplota v návaznosti na regulaci a čerpadlo, jak se vloudí chybka nebo se změní kvalita uhlí tak servis a seřizovat, elektronika jako u TČ ale starosti úžasné...a každý den jít nasypat do násypky...jasné je že všechno má své pro a proti ale absolutně mi nechybí smrad, špína , čištění kamen,vymetání komínu...

doplněno 12.12.14 21:34:

Ještě jsem zapoměl dodat že jsem 2x měnil kotel UT na hnědé uhlí

plecháč, což mi taky nechybí...

Datum: 12.12.14 17:48

kolik vás to ale stálo? jaká je ekonomická návratnost, pokud je vůbec nějaká.

Datum: 12.12.14 19:40

sakumprdum kolem 240 litříků, musel bych jít hledat fa, mám dojem že 150-bylo samotné čerpadlo / bedna venku/ a zbytek technologie vevnitř - výměnik,potrubí, elektronika montáž...5 let záruka, na kompresor snad 10 let, životnost +-15 let...ekonomická návratnost /řeší manželka ekonom/ já jen vím že otočím vypínačem - svítí, otočím kohoutkem- voda teče, doposud nemám ůčet u žádné banky, takže dotazy kolik platíš vodné, vraceli ti za plyn, atd jdou absolutně mimo mne, jsem štastný člověk, zajímají mě zásadní otázky jako je náš vztah k eskymákům...ale každému kdo chce jít do TČ důrazně doporučuji nenaběhnout si prvnímu blbovi který si udělá živnosťák a pak montuje TČ z moutfildu na ohřev bazénu na baráky.Osobně jsem TČ věnoval min. 3 měsíce života sháněním informací, jizdami po celé moravě od nejvyšších partii jeseníku a beskyd až po jižní moravu abych v praxi viděl co to vlastně dělá a jak funguje, jestli dávat či nedávat akumulační nádrž a šmejděním kolem firem jejich historií a praxí...porovnávání cen plynu... atd.

záleží na nad.výšce, průměr. teplotách v zimě, extremním mrazům, moje TČ má údajně 85% účinost -18 st.

doplněno 12.12.14 20:03:

tak jsem se vymrštil a našel smlouvu cena byla 232.661,- / v ceně není zahrnuta el.istalace od hodin k čerpadlu a revize,která sice nebyla nutná / ale mým zájmem bylo vyhnout se jakýmkoliv pochybám při případných problémech s TČ nebo EON při žádosti o sníženou sazbu 23 hod nízký tarif/

Typ čerpadla Mitsubishi model Zubadan 11

doplněno 12.12.14 20:22:

jako záloha zůstal plyn kotel Buderus , který zároveň hřeje TUV, protože těsně před rozhodování zda TČ ano či ne prdnul boiler

Od: petrzach
Datum: 12.12.14 19:52

Bud tak laskav ,a místo svých románů napiš ...Jaký máš dům ...Kolik tě stál... Na kolik ho vytápíš ...A do kolika let to budeš splácet ...děkuji topič hnědého uhlí.

Datum: 12.12.14 20:16

Milý topiči mé romány Vás nenutím číst a trhněte si. s pozdravem hnědouhlákům zdar!

Datum: 12.12.14 20:05

tak večer vyzpovídej manželku ekonoma, ať ti sdělí tu ekonomickou návratnost

Datum: 12.12.14 20:19

2011 - plyn +-48.000

2012 elektřina +- 27.000

Datum: 12.12.14 18:18

Kolego Ju, sdělte prosím, jestli třeba při -10;C to v domě vytopíte na 24C, to by nás zajímalo,díky.

Datum: 12.12.14 20:13

Ano bez problému, čerpadlo má 3 režímy :

Heating - nastávím ručně teplotu od 20 - 60 - udržuje nastavenou

Eco Heating- nastavena otopná křivka uživatelem udržuje teplotu dle venkovní + teplota vody ve zpátěčce , tuto používám nepřetřžitě teplota ve vnitř 22.

zamrzutí - udržuje +5

radiátory - term. hlavice..

Datum: 12.12.14 20:38

Ty vstupní náklad jsou vysoké, kdo má běžně k dospozici 1/4 mega. Topení v zimě na 24 je nesmysl. Bežná pok. teplota je 21 ev. 22. Na takové otázky bych neodpovídal.

Datum: 12.12.14 21:29

ano topím na těch 22 a zdá se mi to přiměřené, no já ty prachy k dispozici neměl ale na jaře mě skončilo spoření a náklady za plyn se nám zdály neúměrné, tak se investovalo do nejsnadnějšího, odložil jsem výměnu oken, případné zateplení a investoval do relativně nové a neozkoušené technologie a vybíral mezi norskou, německou a japonskou technologií, dnes už vyrábí čerpadla i firmy u nás, před 3 lety to teprve začínalo

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.12.14 12:28

když pročítám odpovědi a vidím cenu provozu čerpadla, tak mi bohužel vychází jako podstatně levnější varianta topní uhlím v klasickém kotli. v momentě kdy zvážím možnosti své peněženky musí jít ekologie stranou.

Datum: 16.12.14 14:29

samozřejmě, že topní uhlím je nejlevnější a máte to ve všech obecných hodnoceních nákladů na otop. Moderní způsoby topení jsou výhodné jestliže nepočítáte vstupní náklady, které jsou statisícové. Pokud nemáte zatepleno, na jiný systém než tuhá paliva bych nepřecházel. M.

doplněno 17.12.14 11:26:

nechtěl jste napsat 2 100 kilowathodin, což je cca 5 200,-Kč?

Od: pro169*
Datum: 17.12.14 11:00
Mame kratce namontovane v novostavbe cerpadlo vzduch - voda od firmy Vaillant za cca 180tis. Za prosinec vychazi prumerna spotreba domu na 21kw, mysleno celkova spotreba vcetne ohrevu TUV, sviceni, vareni atd. Vytapime cca 120m na 22 stupnu. V celem dome podlahove topeni. Tarif u CEZ D56, kde 22h jedeme za 2,34 kc a zbyle 2 hodiny tusim za nejaky 2,6 kc.

Datum: 17.12.14 13:41

to máte tak průměrný příkon...21 kW, ale ne spotřebu

Od: pro169*
Datum: 17.12.14 14:42
prikon, spotreba, cert se v tom vyznej, dulezite je, ze mi na hodinach denne pribude cca 21kwh

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.