Malování interiéru vs. přetír. tapety

Od: Datum: 10.12.14 18:24 odpovědí: 2 změna: 13.12.14 15:46

Před pár dny jsem tapetoval místnost a použil jsem přetíratelné zn. Rauhfaser (v tapetě jsou dřevěné pilinky). Stěny jsem pak přetřel barvou naředěnou s Primalexem.Postupoval jsem dle návodu napsaném na barvě, t.j. 7kg na jednu tubu barvy.Míchal jsem do doby,kdy se rozpustily všechny skvrnky barvy. Stěna po prvním nátěru byla plná čmuh (kocourů),viz. fota. Pár hodin jsem počkal,do nádoby jsem přidal ještě naběračku Primalexu a vody.Výsledek není o moc lepší.Nevíte prosím,kde dělám chybu,nebo je nutno ještě do barvy přidat nějaký přípravek,když jde o malbu na tapety? Musím ještě podotknout,že jsem rozetíral pečlivě,poněvadž tapety moc nesají oproti zdi a barva stéká.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.14 10:39
avatar

S touto tapetou mám bohaté zkušenosti.Skvrny mohou vzniknout jen při nedodržení postupu práce.Tapeta se lepí pomocí lepidla,naneseného na tapetě o dostatečné hustotě na suchou stěnu.Pokud je pokoj kuřácký,kde jsou omítky dehtem nasáknuty,je nutná penetrace.Pak zaschnutí a lepení,.Pak počkat na zaschnutí tapety a malovat opět suchou stěnu.

JABRAKA

.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.14 15:46

Postupoval jsem takto. Zdivo jsem natřel Duvilaxem BD20 v poměru 1:4 (Duvilax:voda).Na stěně se po zaschnutí vytvořil lepkavý film. Lepidlem (namíchal jsem pro střední typ tapet) jsem potřel jen tapety. Přeložil a po 10 minutách lepil.

Můj známý mi tvrdil, že bohužel lepšího výsledku se docílit nedá, zvláště pokud se barva smíchá s Primalexem.Nebo také je problém v tom,že jsem nepoužil barvu rovněž od Primalexu. Lepším řešením by prý bylo,kdybych koupil Dulux.

PS: Jsme nekuřáci

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.