Plynový kotel

Od: Datum: 10.12.14 17:54 odpovědí: 2 změna: 10.12.14 20:14

Zdravím,prosím vás o radu. Moje maminka 72 let žije sama v nájemním bytě,kde je plynové topení,každý byt má vlastní kotel uvnitř bytu. Každý rok si sama z nevelkého důchodu platí revizi. Před chvilkou mi volala,že kotel netopí,že bude muset volat opraváře a že na to nebude mít peníze.Pomineme-li,že jí finančně vypomůžu,ale není toto povinnost majitele (soukromého)? Maminka platí celkem vysoký nájem,ale platili spolu s ostatními nájemníky již v létě opravu společné antény,aby jim vůbec šla TV. Když jí řeknu,aby se obrátila na pana domácího,tak odvětí,že nebere telefony a že stejně nic neřeší. Chtěla bych se do toho vložit,ale nevím,čím mohu proti němu argumentovat. Ještě podotýkám,že dříve to býval obecní dům a obec jej prodala i s nájemníky, kteří tam žijí už 50 let. Jediné co pan majitel od té doby udělal,že jim napálil nejvyšší možný nájem,hned jak to bylo možné. Moc děkuji za jakoukoliv radu. JISKRA


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 10.12.14 18:05

tak být vámi zajímal bych se o možní sociální příspěvky, třeba na bydlení...a jiné..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 10.12.14 20:14

Podívejte se na kotel sám podle návodu k obsluze kotle a pokud má i pokojový termostat, tak na nastavení termostatu, nebo na to, jestli v termostatu nejsou nááááhodou už vybité baterie a relé není schopné sepnout a zapálit kotel.

Při poruše kotle, nebo spíš při situaci, kdy z nějakého důvodu kotel sám do několika sekund nezapálí, se na některých kotlích (Viadrus apod.) rozsvítí žluté světýlko na tlačítku Porucha. Porucha se ruší tak, že se podle návodu k obsluze tlačítko na krátkou dobu stiskne, je slyšet zahučení plynu a zaškrtání zapalování a kotel by se měl zapálit. Někdy je třeba to několikrát zopakovat.

Pokojový termostat mívá nastavování na automatický provoz nebo na ruční. Pokud se náhodou stiskne tlačítko Man (manual-ručně) a je nastavená nízká teplota (třeba jenom deset stupňů) tak termostat čeká až teplota klesne na tu to hodnotu a pak by sepnul přívod k zapalování kotle. Případně může být vybitá baterie. Bývá dobrým zvykem si tužkou pod víčko termostatu napsat datum výměny baterie. Alkalické články někdy vydrží rok, někdy rok a půl, někdy méně. Normální články není dobré do termostatu dávat, nevydrží tolik jako alkalické.

Asi tak. A pak teprve volat plynaře., nebo nejdříve zkušeného souseda nebo správce nebo technika domu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.