Jakou automatickou pračku koupit?

Od: Datum: 10.12.14 09:42 odpovědí: 16 změna: 13.12.14 01:54

Prosím poraďte mě s výběrem nové automatické pračky. 20 roků stará Whirlpoolka dosloužila a nevím jakou novou vybrat.

Jsem zvyklá na jednoduché ovládání bez elektroniky s možností kdykoli zasáhnout do programu, vybrat si jakoukoli teplotu, otevřít pračku i během programu, prodloužit nebo zkrátit program podle potřeby. Nevím, zda se takové ještě vyrábí. Energii chci samozřejmě šetřit, ale vyprat a vyždímat se to musí, ale hlavně mě vadí úspora vody na úkor kvalitně vypraného a vymáchaného prádla. Někdo radí koupit nejlevnější pračku a při první poruše po záruční době koupit novou nejlevnější, druzí tvrdí opak koupit dražší pračku osvědčené značky nejlépe s delší zárukou. V obchodě mě doporučili Boschku WLK 20161 za 11000 Kč s 5 letou zárukou. Máte s ní někdo zkušenost? Prosím, poraďte mě jaké značce nebo typu se raději vyhnout. Moc děkuji za všechny rady. Lenka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.14 10:09

jsem zastáncem koupě kvalitní značky a kvalitního provedení, několikrát jsem tady psal, že máme většinu spotřebičů od AEG (AEG jako takové, né levnější AEG-Elektrolux), samozřejmě jsou tyto spotřebiče o něco dražší.

K pračkám : i když se zdá, že je složité ovládání, zvládne ho kdejaké dítě nebo důchodce, kvalita vyprání v porovnání se starou pračkou, co jsme měli, je vysoká, koupili jsme rovnou od AEG i sušičku prádla (stojí nahoře na pračce) - žena si nemůže vynachválit (zvláště teď v zimě, když není pomalu kde venku sušit), prádlo nadýchané, některé se ani nežehlí - jde rovnou do skříně, taky dobrý pomocník, ale to mluvím za sebe, vy třeba sušičku nepotřebujete

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.12.14 10:25

Pračka s horním plněním značky Brandt. Cena okolo 10 tisíc, ovládání zvládne i dítě, tak je lehké a intuitivní. Během praní ale už nic neupravuji, neměním apod. Má zkrácené programy na 45 a 30 minut pro málo zašpiněné prádlo... Dnešní pračky jsou už trošku jiné než ty před 20 roky.

Datum: 10.12.14 10:29

Ja mam asi stesti , co jsem zatim do domacnosti koupil to jede bez problemu a to mam beko , indesit whirlpool a vzdy bez problemu. 95% vsech soucastek se dela skoro ve fabrikach naproti ulice takze bud jdes proste po cene , nebo po tom co vse umi. Ja na prani mam hafec programu a pouzivam to co skoro vsichni , rychlovka na 30°C , obyc prani na 40°C a pak 60°C na rucniky atd... a jak jsem mel prcka tak zezacatku 90°C. Jinak ostatni programy kterych je asi dalsich 10 jsem vubec nikdy nepouzil.

Ja bych zasel na heureku a podival se co se prodava nejvice takova whirlpoolka kolem 7tisic udela taktez dobrou sluzbu. Ale chcete-li 5roku zaruku a znacku BOSCH tak ano , vami vybrana je dobra

Datum: 10.12.14 10:34

S konkrétním typem pračky neporadím protože možností je mnoho ale když jsme naposledy kupovali pračku před pár lety, tak jsem trvala na tom, aby měla displey a ukazovala čas do konce pracího cyklu a možnost "rychlého" praní. Tedy kromě klasiky ještě krátký program na denní přepírání. V mém případě na 30 minut pro asi 3 kg prádla (pračka je jinak na 5 kg). Navíc jsem nechtěla příliš vysoké otáčky odstřeďování - když se zapomene přepnout, tak je prádlo zbytečně pomačkané.

Brala jsem téměř tu první, která toto splňovala a jsem velmi spokojená.

http://www.nakupka.cz/vyrobek…pracka-whirlpool-awo-d-43139/

Datum: 10.12.14 10:53
Jo mam podobnou , jak pisete hlavne at ma pracka 6ty smysl. Zvazi si kolik tam je pradla a podle toho da vodu. Coz je dobra uspora.Tato serie je dost kvalitni , jiz 2x my spadl sroubek.do cerpadla nekolikrat jsem to zkouset. Po byte smedela elektrina atd... tak jiz jsem myslel na to nejhorsi s stacilo jen vycistit a pracka jels dal a cerpadlo to prezilo

Datum: 13.12.14 01:54

Součástka které někteří začali říkát šestý smysl se do praček montuje cca 15 let ne-li více...

Ať žije makketing a stádo...

Datum: 10.12.14 10:43

Taky jsem zvažoval zakoupit pračku v relaci do 5000 a při větší poruše ji vyměnit. Tyto pračky ale nesplňovali moje minimální požadavky nemívají množstevní logiku - tzn nešetří vodu, vžy napustí stejně, nemívají elektronické vyvažování - hodně mlátí při ždímání takže taky dříve umřou atd. Nakonec jsme koupili Hotpoint za něco málo přes 7000 a byla to skvělá volba. Splňuje výše zmíněné minimální požadavky, má eko programy, odložené starty atp. krátké programy, (displej) ale hlavní výhoda je, že je neuvěřitelně tichá.

Datum: 10.12.14 11:34

My máme už několik let pračku LG - ta u nás vyhrála výběrové řízení mj. i proto, že používá systém Direct drive - tedy nemá klasický komutátorový motor a převod řemenem (což bývá častý zdroj problémů) ale má přímý pohon bubnu speciálním motorem na zadní staně bubnu

což přináší jednak spolehlivost, jednak je to daleko tišší, míň to vibruje a krom toho (dle mé ženy) lépe pere, protože to umí polohování bubnu - viz video

Od: paw®
Datum: 10.12.14 11:40

Hlavne si pri vyberu dejte pozor na to, co pracka umi. bratr si koupil nejakou Candy (hlavne se libila jeho zene). Pracka inteligentni az hruza. Vazi si sama pradlo, cili tam neoperete jenom 2 tricka, pac je to moc malo. A pere jenom do 60 stupnu. Dost zasadni omezeni, kdyz cekate male decko.

Proroze mame tvrdou vodu, tak kupujeme pracky levnejsi, neb kazda odejde zhruba za stejnou dobu. Neni jistota, ze pracka za 12 000 vzdrzi 2x tak dele nez pracka za 6000.

Datum: 10.12.14 17:10

podívejte se na zkušenosti s pračkou Samsung WF70F5E0W2W/LE, cena cca 10k, ta "dokonce" i dobře pere, což se nedá říct třeba o pračce Panasonic NA-168 VX4WGN za asi 21k...jinak snacha má Bosch a je spokojena; prodloužená záruka výrobce taky o něčem vypovídá...ta dokupovaná záruka je ale o něčem jiném...já ji nemusím, je to příspěvek prodejci, pouze navýšení základní ceny výrobku...kdo to zažil, potvrdí...

Datum: 11.12.14 07:07

Dobrý den, bosch je licence vyrávěná v Číně takže tak. Kupte cokoli okolo 10 - 11 tis. TEchnoligie jde rychlostí dopředu, o co je dnes in bude za pár let naprosto zastaralé. Kupvat drahé spotřebiče přes uvedenou cenu myslím nemá cenu. Zvolili jsme LG s motorem na bubnu.

Datum: 11.12.14 21:13

Dobry den, z me zkusenosti tak jedine Miele. Pak mozna Siemens-Bosch.Nic jineho nema smysl. Martin

Datum: 11.12.14 21:23

Já kupuju domácí spotřebiče zásadně AEG/Electrolux a naprosto plná spokojenost. Po jiných značkách nekoukám.

Datum: 12.12.14 01:05

Elektrolux vyborna volba, mam v kuchyni, ale pracky Miele jsou suprove.

Datum: 12.12.14 21:08

jistě že jsou kvalitní a taky 3x dražší. Raději si koupím 3 pračky na 3x 10 let něž jednu na 30let. Každá pračka je totiž po 10 letech na vyhoz i ta za 35 tis, pokud do ní nenarvete prostředek na odvápnění za 20.000. Je to jako s autama, koupit pár roků na tom rajtovat a pak vyměnit za novější tj. lepší. Jedno auto na dlouhou dobu je pro zpátečníky. Jde o to i jaká je doba : spotřební. Myslím si, že doby kdy se pračka kupovala jedna na celý život za velké úspory, skončily v minulém století v r. cca 89.

Datum: 12.12.14 22:04

Jen chci rict, ze Miele i nejlip a nejsetrneji pere. Hlavne ne Samsung.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.