OSB desky jako finální podlaha

Od: Datum: 09.12.14 22:15 odpovědí: 7 změna: 10.12.14 17:41

Dobrý den, chceme udělat finální podlahu z OSB desek. Současná podlaha je ze starých prken. Pokládat chceme pouze jednu vrstvu OSB desek, a potřebujeme poradit, jak dané desky slepit k sobě - co je nejlepší použít, aby ve spojích desky nevrzali. Jak se docílí toho, že desky nebudou "plavat" od sebe, vzhledem k tomu, že to má být jako finální podlaha, tak předpokládám, že je blbost desky šroubovat, aby nebyly vidět hlavičky, takže nechat desky nějak "na volno"? prosím o radu od někoho, kdo už má s finálními OSB deskami zkušenosti. Předem díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dfdfddds
Datum: 09.12.14 22:29

nejspíše bych vložil pod OSB aspon miralon., když ne kročejouvku...

Jinak bych spíše volil...zašroubovat..zatmelit..přebrousit...nalakovat..

viděl jsem jako finalovku OSB...ale nějak se mi to příčilo...Podle mě si lidí myslí, že jsou ´´IN´´... ale stejně tak...oprejskaný cihly bych si do obýváku taky nedal...

ať se daří

Ohodnoceno: 0x

Od: standahad
Datum: 09.12.14 23:01

Dobrý večer. OSB desky jsme pokládali při výstvbě podkroví. Desky jsme dávali na keramzit. Máme je ve dvou vrstvách tzv. Pokladka na kříž, bylo mi doporučeno. Desky byli tlouštky 15MM s pero drážkou. První vrstva se lepila v perodrážce a stahovali se po 3ks kurtnami k sobě. Druhá vrstva je opět lepena v perodrážce a opět stahovány. Na konec jsem vše prošroubovalk sobě 85m2 cca 800 vrutů. Hlavičky šroubu jsou lehce zapuštěny, a zakytovány směsí pilin co vznikli při řezaný a herkules. Po všech hrubých pacech přebroušeno rotční bruskou a třikrát přelakováno průhledným "zatěžovým" lakem na dřevěné podlahy. V kuchyni a obývák je lino, dět pokoj koberec a ložnice jsou pouze OSB desky. Vruty v ložnici nejsou vidět, pouze při hodně podrobným hledání nějaký najdu, ale hlavičky nejsou vidět. Přidal jsem ještě fotky z průběhu a pak celkový pohled. Když píšete že to budete pokládat na prkna dbejte na to ať jsou rovné. Desky se pak pronesou nebo dejte také dvě vrstvy. Přeji hodně zdaru

Od: standahad
Datum: 09.12.14 23:09

Ta fotka podhledů tam nepatří, nastal překlep, no jo jsem člověk. Přikladám opravenou fotku. Pod ty desky bych použil geotextili, aby Vám to při chůzi nvrzalo.

Datum: 10.12.14 08:25

No, když už se sem ta fotka nedopatřením dostala... To ostění střešního okna se tedy moc nepovedlo.

Od: vydrysek*
Datum: 10.12.14 09:01

Dobrý den, takže zásadně přišroubovat? my měli za to, že finální vrstva je bez šroubů...ale stále jsme tápali, jak to udělat, aby se desky nerozjížděli. takže šrouby/vruty... Když se zeptám opravdu jako laik...máme 15mm OSB desky, prkna pod nimi jsou taky tak nějak silná. jak dlouhé vruty použít, aby to opravdu drželo? a na lepení spojů pera a drážky je dobré použít jaké lepidlo? předpokládám, že Herkula, který bude tedy na zamazání hlaviček šroubů, na toto spojení nepoužívat. Pokoje máme o rozměrech + - 20m2, ,desky jsou v rozměru 62,5x205cm...kolik šroubů použít na jednu desku? jak daleko od sebe?

mezi prkna a osb desky máme v plánu pokládat "papír", který se prodává v rolích v prodejnách koberců. Mirelonu se bojíme, protože nedýchá, tak aby časem nedošlo k poškození /např. plísní/ spodních prken.

ještě jednou díky za rady. V.

Datum: 10.12.14 11:27

Vkaždém případě počítejte že normální laminátová plovoucí podlaha bude tak 3x levnější...

Od: vydrysek*
Datum: 10.12.14 17:41

ano..to, že lamino vyjde levněji vím...ale je to otázkou vkusu a funkčnosti. Levné moc nevydrží, a dražší vyjdou na stejno jako OSB. navíc tyto "dřevěné" desky jsou mnohem teplejší a příjemnější na nohy..lamino na mě působí dost studeně. Ale samozřejmě dekory vypadají kolikrát moc pěkně... ale jak řikám, otázka funkčnosti a "tepla" vyhrála. a navíc už 70m2 OSB desek máme..takže z tohoto záměru určitě ustupovat nebudem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.