Záklop stropu

Od: Datum: 09.12.14 17:49 odpovědí: 4 změna: 09.12.14 21:11

Dobrý den,

rekonstrujeme koupený dům. Manžel si vymyslel zaklopit strop fošnama s oblinou. Fošny máme již koupené přímo z pily, tak měsíc jsou venku přikryté plachtou, bude následovat ohoblování, namoření. Můžeme takto hned dávat na strop? Neděláme hloupost? Nebude se to kroutit? Do přílohy dávám obrázek jak by to mělo vypadat.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.14 18:26
avatar

Když budou dobře přišroubovaný tak se to nehme nebo jen minimálně,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.14 18:52
avatar

Rezi, budeme dělat něco podobného a truhlář nám řekl, ať alespoň pár měsíců dáme dřevo na ty trámy aby se "aklimatizovalo".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.14 19:27
avatar

Strop hezkej, o tom žádná.

Zásadní otázka je, jak moc je to dříví suchý. Prošlo to sušárnou? Kolik to má procent vlhkosti?Pakliže to bylo v sušárně a má to tak 10% vlhkosti, + - procento, klidně to použij.

Pokud to je ovšem čerstvě nařezaný z klády, což tak nějak tuším, tak ani náhodou z toho něco dělat. Máš venku alespoň proložený aby to mohlo větrat? Pokud jo, tak to tam nechej dva roky, nebo alespoň jeden rok. Pak to nech někde v sušárně vysušit a teprve potom s tím něco dělej.

Když to nevysušíš, půjde to strašně blbě ohoblovat, ještě hůř obrousit a o nějaký smysluplný povrchový úpravě mokrýho dřeva si můžeš nechat jen zdát.

Strávíš s tím fůru času a až to přibiješ na strop, tak to začne praskat, kroutit se, lak udělá puchýře, no vrchol elegance.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: host*
Datum: 09.12.14 21:11

U dřeva je dobré nespěchat, asi netušíte, jak dlouho bylo na pile uložené a jak je čerstvé. Chtělo by to (pokud hooodně spěcháte) nechat dřevo alespoň rok nebo přinejmenším přes zimu nechat venku narovnané a proložené špalíčky, aby mezi fošny mohl vzduch. Pokládají se "pravou stranou" nahoru, protože se při vysychání tak ze dřeva může vystupovat vlhkost a budou se trochu kroutit, tedy tak, aby léta při pohledu z profilu na konec prkna byla jakoby do písmene U, tedy obloučkem dolů.

Pod spodní řadu fošen by bylo dobré dát cihly asi tak po 60 až 80 cm od sebe, na šířku na bok, aby první prkno bylo alespoň těch 15 cm od spodu, nejlépe na nějaké suché podložce (betonový chodníček, nebo suchá zem). Mezi každou řadu proložit tenké tyčky, aby mezi fošnami byla mezera asi tak dva tři cenťáčky (do mezery by se mohla zastrčit ruka na plocho), aby dřevo mohlo větrat a vysychat. Nepřikrývat celé igelitem nebo plachtou, ale nechat větrat, na horní řadu se položí něco, aby mokrý sníh neležel na dřevě a nepršelo na něj, třeba nějaké plechy nebo asfalťák, aby pod něj mohlo také trochu foukat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.