Ovzdušnění topení

Od: Datum: 09.12.14 17:15 odpovědí: 11 změna: 10.12.14 19:37

Dobrý den,

jeden radiátor u nás topí velmi špatně. Jedná se o starý článkový. Ostatní topí celkem dobře, ale u tohoto jde teplo pouze k ventilu(k hlavici) pak dále kousek za hlavici, a dále například u ovzdušňováku už je teplo pouze vlažné. A například dole je topení úplně studené a to samé u vývodu. U ostatních radiátoru je teplý i vývod a zde upl,ě studeny. Několikrát jsme ovzdušnoval a nepomohlo. Pomohlo by kdybych nějak ovzdušnil i vývod..nebo nějaky tip kde může být problém?

Jsme v posledním patře,

Děkuji, Přikládám foto, na vývodu, spodku radiátoru je taková matka, nevím zda k něčemu slouží...Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 09.12.14 17:25

Odvzdušňovací ventil je nahoře, na druhé straně radiátoru, než je přívod, aby bylo možné z radiátoru vypustit vzduch a tak do něj mohla natékat voda. Odvzdušňuje se tak dlouho, až z odvzdušňovacího ventilu přestane foukat vzduch a začne z něj prýštit voda plynulým čůrkem (bez prskání a bublin). Ale to jste zřejmě dělal, když jste odvzdušňoval.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.12.14 17:53
avatar

Postup odvzdušnění je v předchozí odpovědi napsán dobře, jen bych upřesnil, abyste odvzdušňoval, v zahřátém topení na cca 80 st. C.Vyfoťte odvzdušňovací šroub , abych viděl, jak to tam je řešené, tz. jestli je to standart. Ta matka dole (měl by v ní být imbus šroub) je regulační ventil zpátečky na vyregulování oběhu. Pokud odvzdušňujete, jak píšete a vytéká voda bez bublinek, může být problém v tom, že se v potrubí vytvoří "vzduchový pytel". Zkuste tedy , až budou radiátory dostatečně hřát je všechny pozavírat a nechat hřát pouze tento jeden, který nechce topit.Tlak by případný pytel měl odstranit a topení by po důkladném odvzdušnění mělo topit. Sdělte prosím kompl. foto radiátoru včetně uzavíracího a odvzduš. ventilu, abych vám , pokud napsané nepomůže, mohl poradit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: milddss*
Datum: 09.12.14 18:08
Dekujivza rady,ale máme stoupacky,tak je myslím zbytecne uzavírat ostatní topení.posilam fota
Datum: 09.12.14 18:33
avatar

Jedná se o byt v paneláku? Problém může být i v tom, že pod vámi někdo v této větvi má zavzdušněné topení a to se projeví u vás, jelikož jste v posledním patře.Zkuste poprosit sousedy pd vámi, aby si odvzdušnili topení nebo se jich zeptat, jestli jim všechny radiátory topí. Další možný problé může být v tom, že pod vámi někdo pozavíral více radiátorů nebo něco dělal s regulací a naruší se celý regulační topný systém. Zde by bylo vhodné požádat o prověření zkušeného topenáře. Další možnost je ta, že je zanesená trubka nebo regulační ventil zpátečky vodním kamenem.Zde je problé, že když na zkoušku dole povolíte převlečnou matici, zda teče voda a potom ji utáhnete, ženebude již těsnit a bude vám to kapat. Hřeje alespoň polovina radiátoru? Myslím zda horní část nebo jen horní část blíže k ventilu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milddss*
Datum: 09.12.14 18:37
Ano ta cast hreje...ale spodek temer vůbec..
Datum: 09.12.14 19:15
avatar

Jak jsem zatím napsal, příčin může být více. Takto na dálku se opravdu těžko hledá ta pravá. Rád bych pomohl, ale nic dalšího mne na dálku nenapadá. Požádejte o pomoc zkušeného topenáře a budete mít klid, věřte. Kdyžtak se ozvěte, kde byly chyba. Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.14 20:04

Zkusil bych, zda není uzavřen ten kohout u radiátoru dole na zpátečce.

doplněno 09.12.14 20:15:

Jestli máte termostatickou hlavici, může vám viset ventil v zavřené poloze. To zjistíte po demontáži hlavice a kontrole, zda se ovládací tyčka sama vysune, Pokud ne, je třeba jí opatrně pomoci kleštěmi a rozhýbat jí.

doplněno 09.12.14 21:19:

Hoste, ostatní radiátory mu topí, tlakem to tedy nebude. Leda by měl mezonetový byt.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 09.12.14 21:37

hujer123: ostatní radiátory mu topí, tlakem to tedy nebude

To je fakt, to jsem přehlédl, děkuji vám za upozornění. Dokonce i možnost, že tazatel může mít termostatickou hlavici, podle radiátoru jsem automaticky předpokládal pouze černé kolečko na kohoutu. Máte větší zkušenosti a přesnější rady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 09.12.14 20:45

Jak píšete "tohoto jde teplo pouze k ventilu(k hlavici) pak dále kousek za hlavici", vypadá to, že horká voda do radiátoru trochu teče, ale nemá sílu protéci celým radiátorem. Buď, jak jste správně ovzdušňovatl, nebo pokud jste hodně nahoře, je malý tlak v potrubí. To se v některých vysokých domech stává i s vodou, že ve vyšších patrech má slabší tlak.

Pokud budete mít spolehlivě odvzdušněno (nebojte se trošku vody, třeba půl skleničky, odpustit, abyste měl jistotu, že v radiátoru žádný vzduch není) a nepomůže to, obraťte se na spráce domu, dokud nejsou mrazy, aby na to poslal na kontrolu topenáře. Ten udělá to samé co vy: zkusí odvzdušnit potrubí a pak dojde udělat něco dolů do kotelny s tlakem a tudíž i výškou hladiny vody v systému, aby i v nejvyšších patrech ohřívala radiátory.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 19:30

Ahoj. Tazateli, už někdo něco dělal s tou věcí na dolní části radiátoru? Na té spátečce. Není to tam nějak přivřené. Tím by se asi mělo začít. Pokud při odvzdušňování pořád odtéká nějaká voda, tak by to mělo aspoň nějak stejně cirkulovat. Určitě by pomohlo, se podívat na tlakoměr-výškoměr dole v kotelně, nebo výměníku. Třeba se i někdo hrabal na jiné větvi do té třetí regulace na radiátorech a teď se k nim hrne víc teplé vody, na váš úkor. To je docela logické? Že? Všechno souvisí se vším. Teplovodní topení není vyjímkou. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 19:37
avatar

Dobrý den,

Zkuste odstranit termohlavici, (nikoliv celý ventil), pohybuje se "jehla" ve ventilu? Dále zkuste, zdali je opravdu odvzdušňovák nahoře, změřte to vodováhou, nebo pekáč s vodou?

Nemá radiátor opačný spád?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.