Radiátor topí pouze horní polovina

Od: Datum: 04.01.15 23:12 odpovědí: 13 změna: 05.01.15 14:36

Zdravím, mohl by mi někdo poradit? Mám plynový kotel, všechny radiátory které mají termohlavici topí celé a ok, ale radiátor v místnosti kde je termostat a není na něm termohlavice topí pouze v horní polovině.

Poradí mi někdo co udělat?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.15 23:14

snad jen v dolní polovině, ne?, pokud ano, tak odvzdušnit, není nic jednoduššího, pokud nepomůže, budeme řešit dále

doplněno 04.01.15 23:17:

pokud topí jen v horní polovině, tak je tam malý průtok, snad tam je ventil na vstupu, který z nějakého důvodu málo pouští do radiátoru a ten se rychle vychlazuje

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.01.15 13:33

pavouku, snad jen v dolní polovině, ne?

To fyzikálně nejde... vždy se musí ohřát radiátor nahoře, vždyť tudy přichází teplá voda..a chladnutím klesá..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.01.15 13:36

Milane, když bude půl radiátoru jen vzduch, tak kde to bude hřát? samozřejmě pod tím vzduchem dole, takhle jsem to myslel (ale ono to nebude hřát vůbec)

Datum: 05.01.15 13:44

a kudy se tam dostane teplá voda?

(dávat příklad, že radiátor je jen do půlky, to není seriozní příklad)

Datum: 05.01.15 14:07

však jo, píšu, že nebude hřát vůbec

Datum: 04.01.15 23:19

A já si troufnu říct, že je málo odvzdušněný. Při tom se stává, že topí částečně a to v horní části. Při ovzdušnění se nebát odpustit i litr vody.

Datum: 04.01.15 23:25

Sice nemá termohlavici, ale má takovou krytku. I tou se dá při otáčení otevřít větší prutok vody do radiátoru. Stačí si poznačit fixem polohu proti stěně radiátoru (čmárnout čárku přes knoflík a radiátor cca 3cm max) a radiátor otevřít. Na kotli dopustit tlak tak na 1,6bar a radiátorem na straně vypoušťáku odlít litr vody. Na kotli nastavit tak 1,2bar a už to bude ok.

Měl by se ještě skontrolovat tlak expanzomatu.

Datum: 05.01.15 00:02
ale radiátor v místnosti kde je termostat a není na něm termohlavice topí pouze v horní polovině-Jaký termostat?Kde je radiátor(začátek větve nebo konec)?Čerpadlo,samotíž?expanska,tlakovka? Ale pokud topí pouze vrch tak je asi malí průchod přes ventil-možná ztráta tlaku.A v místnosti je kolik °C?Jestli akorát a máte termostat na ventilu tak je to O.K.
doplněno 05.01.15 09:52:

Jak píše hujer *palec*do přednastavitelných ventilů nedr... nebo si rozhasíte celou topnou soustavu a nebudete topit nikde.Jestli to přetím nedělalo tak je problém jinde

doplněno 05.01.15 10:29:

no a co tam máte za ventil? možná je tam usazený nějaký bordel a ten tlak neklesl?

Datum: 05.01.15 06:04

Sice nemá termohlavici, ale může mít nastavený malý průtok, ten nemá s termohlavicí nic společného. Nastavuje se na vetilu, při sejmuté termohlavici. Na ventilu jsou malá čísla 1-6.Proti nastavenému průtoku je malá ryska.

Datum: 05.01.15 09:14

Jestli je v místnosti prostorový termostat, a vy uvolníte druhý stupeň regulace, může se vám stát, že sice ten radiátor bude hřát v celém objemu, ale prostorový termostat vypne dříve, než se horká voda dostane do ostatních místností. Pokud vám pokojový termostat kotel vypíná, což znamená, že v referenční místnosti je dostatečná teplota, do ničeho nevrtejte, nebo si rozházíte vyvážení soustavy. Ostatně pokud radiátory s termohlavicemi hřejí celé, znamená to, že v těch místnostech máte teplotu nižší, než je teplota nastavená na termohlavicích.

Od: zdendulkav
Datum: 05.01.15 09:55

Děkuji za odpovědi. Problém nastal až teď, za celých 10 let jsem problém neměla. Je to dva dny co to začlo tohle dělat, tak se to snažíme řešit.

Datum: 05.01.15 14:36

Otázkou je, zda je to nutné řešit. Máte v té místnosti, kde je zmíněný radiátor, dosaženu teplotu nastavenou na termostatu?

Datum: 05.01.15 13:32

První hledání začněte, zavřením termohlavic v ostatních místnostech. Pokud se radiátor ohřeje celý, je na vině málé množství teplé vody..

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.