Stoupačky obalené chráničem

Od: Datum: 07.12.14 07:35 odpovědí: 3 změna: 07.12.14 11:24

Poradte prosím...máme dům se zvyšeným přízemim,dole máme chodbu,1 pokoj,malou šatnu,garáž,prádelnu a sušárnu a všude je radiátor.A přes chodbu pod stropem nám jdou stoupačky.Máme je obalené chráničem,prý aby neunikalo teplo a to máme v celém přízemi.Potřebují radu zda by ty chrániče na těch trubkách od radiátoru nestačily jen v té garáži,neni to estetické v těch ostatních mistnostech.Myslím si že jak sundáme ty chrániče že tam půjde teplo i z těch ted zakrytých stoupaček.Topime plynem,kotel máme kondenzační,tak snad by se tím neměla zvyšit spotřeba.Díky za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 07.12.14 07:48

Pokud v místnostech topíte, je zbytečné stoupačky izolovat. Je jedno, zda teplo vydá radiátor nebo trubka. Izolovat trubky má smysl, pokud vedou přes nevytápěný prostor.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mija*
Datum: 07.12.14 10:40

Díky moc...už to poletí.Nám to tam dala firma co nám dělala nové topení a manžel si nedal říct že je to tam zbytečné.

Datum: 07.12.14 11:24
avatar

jj, znám. Řekněte manželovi, že celkový tepelný přestup se počítá z teplosměnné plochy.

Mrkněte se dolů na tabulku, najdete v ní rozměry trubek. Vidíte, že například jednocoulová trubka má vnější průměr přibližně 33,7 mm. Změřte průměr vašich trubek a z tohoto průměru manželovi teplosměnnou plochu spočítejte, ať si ji porovná s celkovou plochou radiátorů. Výsledek můžete odhadnout předem, plocha trubek bude sotva pár procent z celkové plochy a sotva stojí za námahu ji izolovat.

No ale když už, pak pro klid duše vašeho manžela bych vám přece jen něco poradil.

Jednou jsme podobnou situaci vyřešili tím způsobem, že jsme sundali a vyhodili celou tu nepěknou izolaci a trubky docela obyčejně obalili papírem, ohyby jsme nechali navolno. Výsledek vypadá docela solidně, drží dodnes a byl skoro zadarmo.

A jak vlastně funguje.

1/ mezi trubkou a vzduchem vznikne další tepelné rozhraní

2/ a je tu hlavní věc, která souvisí s tepelnou vodivostí. Tepelný přestup směrem papír-vzduch je menší než železo-vzduch a ještě menší, než měď-vzduch.

I tenký papírový obal výrazně sníží tepelný přestup z trubky do vzduchu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.