Štukování koupelny - strop

Od: Datum: 06.12.14 20:45 odpovědí: 6 změna: 08.12.14 12:17

Dobrý den chci si naštukovat koupelnu..nevím ale...zdali mám nejrve strop před naštukováním napenetrovat a nebo až po...

také nevím...zdali mám štukovat stěny tam...kde budou kachličky...Mám to celý naštukovat...? bude štuk držet? používá se speciální štuk do koupelen? Deď ta,m mám nějaké pytle od KVK do interiérů-

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.14 20:54

nemůžeme poradit, když nevíme na co vlastně chete nanášet štuk. Penetrace není potřeba pokud důkladně strop zbavíte pův. nátěrů a omyjete jej důkladně vodou, ale penetrací se nic nepokazí. Dává se před štukem. Kde budou kachličky je štuk na nic. M.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.12.14 21:02

Před štukováním nic nepentrujte , oškrabte důkladně starou malbu,příp, ji můžete omýt a natáhněte štuk, kteerý po mírném zaschnutí ihned postupně vyhlazujte.Tedy pokud se vám někde nedrolí jádo omítky do větší hloubky-pokud ano, tak nejdříve před štukování vyspravte jádro a třeba druhý den štukujte. Tam , kam přijdou obklady to rovněž důkladně oškrábejte a vyrovnejte maltou do perfektní roviny-bude se vám potom o to lépe obkládat. Tam, kam přijde malba to po vyschnutí napenetrujte amůžete malovat. Ale musí to být vyschlé, abyste to malbou "neuzavřel".Můžete samozřejmě penetrovat i před štukování, ale já mám zkušenost, že pokud to dkladně oškrábu, nepenetruji.

Ohodnoceno: 2x

Od: janek2
Datum: 08.12.14 09:42

ok, rozumím..Ještě se Vás optám.. A co by se stalo když bych to ´´uzavřel´´... Jen čistě ze zvědavosti

Datum: 08.12.14 12:01

Pokud byste to "uzavřel" , tak by se stalo s největší pravděpodobností (opět vlastní zkušenost) to, že by vám díky vlhnutí zdi (která díky "uzavření"nemůže větrat) začne se odlepovat malba a vznikají na stěně plísně.

Datum: 06.12.14 21:07

Jaký je strop-z jakého materiálu? Pod obklad se neštukuje!Oštukovat jen kousíček 2cm pod vrch obkladu,nebo štuk až po obložení!Pokud ten strop v koupelně štukovat,tak raději použít vnější /venkovní/ štuk nebo do vnitřního přidat cement (cca na 2 pytle směsi cca 2 lžíce ) a pkd není ten strop betonový prefabrikát,tak nepenetrovat.Doporučuji jen penetraci betonových stropů /a stěn/ v paneláku a jen duvilaxem.

Datum: 08.12.14 12:17

Mám čerstvou zkušenost s předěláváním koupelny, takže jak jsem to dělal já:

stěny nad obkládačkami jsem oškrábal (malba + starý štuk) na původní jádrovou omítku, protože byla nesoudržná a docela se drolila, přetřel jsem to penetrací http://www.ceresit.cz/produkty/cn94/, po zaschnutí jsem na to přímo aplikoval buď flexi lepidlo + obklad, a výše nad ten obklad ke stropu jsem natáhl vnitřní štuk Cemix 033 zrnitost 0,7 http://www.stavospol.cz/produ…itrni-vapenna-bila-1pal-40ks/ a vyfilcoval. Strop se mi nechtělo škrábat (myslel jsem si původně, že ho jen přemaluju, ale nakonec jsem šel do pracnější varianty), tak jsem ho přejel šmirglem a brusnou mřížkou (vibrační bruskou), abych odstranil co nejvíce malby a trochu to zdrsnil, opět jsem použil výše zmíněnou penetraci. Pak jsem to natáhl tenkou vrstvou vnitřního štuku, uhladil a nechal být, druhý den jsem špachtlí strhl z tohoto štuku na stropu sem tam nějakou malou nerovnost od hladítka a natáhl druhou vrstvu štuku, tu jsem zafilcoval do fajnova. Kdybych filcoval první vrstvu, tak by to po té staré malbě klouzalo a "nedal" bych to. Po týdnu byl štuk již vyschlý a vyzrálý, aplikoval jsem tedy na to dvakrát (prví se ředí o něco více - viz tech. list) nátěr protiplísňovým Remalem http://www.barvy-laky-unimax.…sky-nater-remal-protiplisnovy. Nic neodpadává, nic nikde nevlhne, nepraská, vypadá to skvěle.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.