Sádrová omítka-výmalba

Od: Datum: 06.12.14 02:25 odpovědí: 12 změna: 14.12.14 16:01

Zdravím a prosím o radu.Bude velká chyba ,když sádrovou omítku na zdi už po pár dnech od jejího natažení napenetruji a vymaluji?.děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.14 02:53
avatar

Pokud bude dostatečně suchá, tak v tom nevidím problém. Penetraci dostatečně nařeďte, jinak tam budete mít fleky.

Tak ať se daří.! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: guni
Datum: 06.12.14 03:18

ahoj,šlo mi o to,že všude píšou minimálně 14 dní nechat omítku vyzrávat před dalšími upravami.Tak se raději ptám

Datum: 06.12.14 09:12

Možná i píšou počet dní v závislosti na její tlouštce, čím větší tlouštka, tím déle delší doba. To že je suchá na povrchu neznamená, že je tomu tak i vespod, takže já bych počkal, a pokud bych chtěl pospíchat, proměřil bych omítku vlhkoměrem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 10:19
avatar

Pokud je na tom psáno 14 dnů tak proč to jednoduše nedodržíte? pak se může stát že tu budete psát jak na opravu ! za další jakou penetrací a proč chcete penetrovat? Běžně se jako penetrace pod malování (první po omítnutí!) používá ne pentrace jako taková,ale penetrace více naředěným materiálem na výmalbu!

doplněno 06.12.14 15:17:

Guni,my tady ale nevíme Vaše podmínky.Pkd to potřebujete-vymalujte jak píšete sám -doporučují většinou 14 dnů- ale ne vždy se dodržuje .takže stejně to bude jen na Vás-eventuálně můžete jen plochu kde přijdou radiátory. Ještě dotázek-jak tlustá byla ta sádrovka? pkd místně více jak centimetr tak spíše počkat pkd do centáku tak malujte.Ta penetrace je dle mne zbytečnost.jednou jedenkrát jsem ji použil (zadavatel ji měl a chtěl),myslel jsem že usnadní vymalbu ale naopak!Zbytečně vyhozené peníze a přidaná práce!Nakonec se stejně stárá výmalba místny loupala,bez penetrace by se neloupala!

doplněno 07.12.14 13:36:

Pkd jsou větší díry-píšete až 2cm-raději bych je zapravil jádrovou jemnou,pak stěrku sádrové nebo jen štuk.

Jinak pro nejlepší rady je nutné vždy vidět!Osobně jsem zapravoval sádrovou,po výměně oken ve starém statku (zdivo ještě kotovina-vepřovice) ,špaletové za nové plastové,místy se doplňovala sádrová možná i víc jak 10cm! po srovnání se jen zafilcovalo a bylo to OK,osobně bych si to sobě ale neudělal,raději prohodil jádrem a postupně,ale holt domácí a šéf to tak chtěli! I když to chápu-domácí chtějí mít co nejdřív vše hotové,a šéfové taky aby se nemuselo na jedno místo 2x (při výměně oken!) a tím ušetřili!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: guni
Datum: 06.12.14 12:38

Diesel: protože už chceme nechat připojit radiátory.Mrzneme

Od: guni
Datum: 06.12.14 16:30

máte pravdu taky jsem dle rad penetroval štuk a pak maloval.katastrofa ,nestačilo pro krásný nátěr snad ani 5 vrstev nátěru(barva HET).Takže penetrovat to budu jen před nahozením tou sádrovou omítkou a ta netuším jak bude silná,protože ta zed pod radiátorem je křivá strašně(starý cihlák) a je v ní plno děr (hloubka cca 1-2cm) a ted nevím jak postupovat při zapravení.Napřed zed vytmelit nákým tmelem nebo jádrovou a pak teprve sádrovou omítku nebo můžu rovnou nanést jednu silnější vrstvu sádrové omítky a tím vlastně i vyspravit díry a nerovnosti?.děkuji vám

Datum: 14.12.14 16:01

2cm na sádrovou omítku nejsou žádný problém. Normálně natáhnout rovnou sádrovku. Pokud jsou tam hluboké díry, tak vyrovnat také sádrovkou. Pokud je dům suchý, tak za týden klidně malovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 10:31
avatar

Já jsem asi úplně blbá. Maluji si a dříve i dětem asi 45 let. Sobě každý rok, vždycky jeden pokoj + příslušenství podle potřeby. Nikdy v životě jsem nepoužila penetraci. Občas, zvláště pak v kuchyni, jsem uvařila mýdlo. Ale po škrábání nikdy. Na nové opravy, třeba vsazování rámů oken, také ne. Tak nevím, mám se zamyslet nad sebou nebo nad zbytečnými penězi a zbytečnou prací s nátěrem s penetrací? Jak to máte vy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: guni
Datum: 06.12.14 12:40

Babkazov: ano dobře ale na to jsem se neptal

Datum: 06.12.14 15:27
avatar

Penetrace se používá na nově natáhnutou omítku. Jinak to saje, jak žíznivý velbloud. *smich*

A taky samozřejmě na nestejnoměrně savé podklady, kde by mohlo vzniknout nebezpečí,

že to budete muset "matlat" pětkrát za sebou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: honzajs122
Datum: 07.12.14 13:59

babkazov: právě ono to mýdlo a rozmydlení oškrabané staré barvy funguje víceméně taky jako penetrace.

Každý si to udělá tak, jak chce ..

guni: já to dělal na jedné stěně tak, že jsem ji oškrabal od hlinky, umyl mýdlem, hluboký díry uděla normální sádrou (rychle schne), ty díry lehce přebrousil, zbytek děr jsem vzal hotovým tmelem, co se prodává na sádroše, přebrousil a napenetroval a vymaloval.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: guni
Datum: 13.12.14 13:51

honzajs122: ano udělám to dle vašeho návodu. musí ten tmel nákou dobu vyzrávat nebo stačí jen když zaschne..?...natáhl jsem to tmelem Devoskytem...děkuju

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.