Zapojení sporáku

Od: Datum: 05.12.14 22:02 odpovědí: 2 změna: 06.12.14 14:49

Dobrý den, u sporáku mám návod na zapojení v pětižilovém systému. Mám však doma pouze 4. Mám se tvářit při zapojování, že nulák neexistuje, zapojit fáze a ochranný vodič, nebo ochranný vodič rozdělit na dvě svorky ( nulák a ochranný )? díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.14 22:32
avatar

Ochraný vodič (zelenožlutý) je ve Vašem případě zároveň pracovní nulák (dnes již nepoužívaná ochrana nulováním) Takže nejdřív na kostru sporáku a odtamtud pokračovat na nulák sporáku (modrý). Pokud byste nulák ignoroval, dělalo by to neuvěřitelné věci a mohlo by dojít i k poškození sporáku.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 06.12.14 14:49
avatar

Nikdy není dobré se tvářit, že nulák neexistuje. Pokud by jste zapojil zelenožlutí vodič jen na zemnící svorku, tak by vám sporák nefungoval. Veškeré nové domácí spotřebice jsou vyráběny pro instalaci v třížilovém nebo pětižilovém vedení. 80% bytových instalací je ještě v dvoužilové nebo čtyřžilovém vedení. Ke změně doško v roce 2006, takže tento problém bude stále aktuální ještě hodně dlouho. Proto pokud není modrý vodič a jen zelenožlutý, tak platí zásada, že nejdříve jdu zelenožlutým na zemníví svorku a pak na nulovou N.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.