Topení v místnostech nevyvážené

Od: Datum: 04.12.14 16:55 odpovědí: 4 změna: 05.12.14 15:05

Zdravím,

Skoro ve všech místnostech topí topení pokud nastavím termostat na stejnou hodnotu stejně. Avšak u sousedících pokojů (pokud vím jsou společně napojeny..) jeden topí více než ostatní než druhý méně než ostatní, jako kdyby mu tu vodu kradl. Jakou regulaci musím provést? Poznamenám že je to novostavba, kondenzační kotel, podlahové topení s termostatem, ekvitermní křivka na kotli

doplněno 04.12.14 17:09:

Ještě dodám že u toho topení které topí víc je zřejmě poškozená termohlavice, jelikož trochu topí i když je úplně stažený na nulu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 04.12.14 17:57
Ta termohlavice nejspis dava vice vody nez ukazuje. Bud ji vice utahnete nebo te vedlejsi vice povolte, aby byl stejny prutok.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.14 18:34

Ahoj. Asi to nebude jen o nějakém utahování a povolování termohlavic. Někdo tu otopnou soustavu vyvážil? Jsou na to nějaké výpočty v projektu? Nebylo to dělaný systémem ,,průzkum bojem,,? To vyvážení, myslím tou druhou regulací na ventilu, pod tou termohlavicí? Když je něco nového, tak chvíli trvá, než se to celé vyladí.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: petrzach
Datum: 04.12.14 19:20

Pokud je to novostavba ,tak se obrat na toho kdo ti to dělal ! Snad si za tím co vytvořil bude stát a rozumí tomu a ručí za to. Nebo to udělal Pepa z horní dolní?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zk
Datum: 05.12.14 15:05

Přesně tak, jak píše kolega výše, musí se nejprve seřídit hydraulické vyvážení soustavy, aby byly všude stejné průtoky a potom teprve budou fungovat termohlavice tak, jak mají.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.