Zavedení světla ve sklepě v paneláku

Od: Datum: 04.12.14 12:41 odpovědí: 15 změna: 08.12.14 18:48

Zdravím Vás,,,,,

Mám dotaz na zavedení světla do sklepa. Když by jsem chtěl si zavést světlo do sklepa v panelovém domě musím jít na bytové družstvo si pro potvrzení, nebo mi to udělá nějaký elektrikář?

Díky moc. Dvorský


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 04.12.14 12:49

Napřed si zajděte na družstvo a vysvětlete co chcete. Pak podle odpovědi si najděte elektrikáře, ne amatéra! Váš odběr budou zřejmě hradit ostatní nájemníci!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.14 12:52

Technicky to problém není (zvládne to elektrikář i průměrně zdatný kutil). Problém je, že se chystáte zasáhnout do elektrického rozvodu společných prostor, kde nemáte co vrtat. Sklep je "váš", elektřina placená ze společných peněz. Bez povolení družstva se tak dopouštíte neoprávněného zásahu do cizí věci a černého odběru elektřiny.

Aby to bylo právně v pořádku, musel byste mít povolení od družstva, revizi na elektřinu a možná i vlastní elektroměr (ale to už záleží na dohodnutých podmínkách).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubertdvorsky
Datum: 04.12.14 12:55

Ano děkuji za odpovědi zajdu tedy na družstvo, aby to bylo všechno v pořádku. Děkuji

A najdu si elektrikáře, který mě to zapojí

Datum: 04.12.14 12:55
avatar
Světlo zavést by MĚL opravdu elektrikář. Ve všech případech.
Buď z Vašeho bytu samostatný přívod, aby ta bába z druhého patra zase neměla řeči, že do sklepa berete ze společného!
Nebo se dohodnout se všemi nájemníky a udělat světlo všem, ze společného. Ovšem ta bába bude zase na koni, protože ona jde do sklepa jen tak jednou za měsíc a někdo tam sedí hodiny a hodiny denně.
Záleźí na možnostech, situaci, družstvu a bábě.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: tulipan
Datum: 04.12.14 13:10

V našem paneláku bydlí rodina a děti, hned ve třech bytech, nikoho se neptali a zavedli si elektriku do svých sklepů, sklepy zakryli až do stropu, a kutají, jak někde v dílně. Jenže to jsou bývalí moci páni, zrovna jako na družstvu, tak se vše toleruje a ostatní nájemníci, buď také bývalí moci páni, nebo kdejaký podnájemník, kterému je to fuk. Dovolání nikde, asi tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.14 13:58

Pokud jde o státní byty, tak stačí jedna stížnost na radnici a okamžitě jim to tam přijedou odfiknout :o))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 04.12.14 14:54

Štípačky, izolované se to jmenuje ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hp®
Datum: 08.12.14 13:48

Mohu jen doporučit. Vámi popsaná situace je vlastně neoprávněně odebíraná el.energie z obvodů společných prostor bytového domu.tj.trestný čin krádeže. Doporučuji ještě zjistit, zda připojení odběratelé neplatí družstvu např.nějaký paušál za odebíranou el.energii. Ale o tom by jste měli být jako členové družstva jistě informování. K tomu se ještě může přidat při absenci revizní zprávy el.instalace vámi popsaných připojených prostor, trestný čin veřejného ohrožení. (požár, popř.nebezpečí úrazu el.proudem atd.) Navrhuji tuto situaci řešit na řádné schůzi bytového družstva s tím, že to bude písemně zaznamenáno do zápisu schůze nebo řešit tuto situaci s představenstvem družstva doporučenou poštou. Pak už následuje jen trestní oznámení pro podezření z krádeže.

Petr

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.14 15:11

Dříve se to řešilo tak,že se dala zlodějka do objímky pod žárovku. http://www.jmsieber.cz/muzeum…php?id=2515&lastid=96&level=2

ještě jsem to viděl nedávno v nějakém shopu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.12.14 15:46
avatar

Tohle životu nebezpečné zařízení taky mám a hlídám ho jak oko v hlavě. Někdy se velmi hodí (třeba v kempu, kde není zásuvka), ale nesmí to nikdo vidět. :-D

doplněno 04.12.14 16:35:

Jistě, když na to přopojím spotřebič třídy II. s dvojitou izolací, ničemu to nevadí. Jenže nic nebrání tomu, připojit tam spotřebič třídy I. a pak už to nebezpečné je. A laik to klidně udělá. Když jsem byl kluk, měli jsme tím v prádelně připojenou pračku. Málem mi to zabilo mámu.

Já to občas používám na ponorný vařič (v plechovém hrnku). Ten je sice třídy I., ale já to nikomu neříkám a radši nesahám na hrnek ;) .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.14 15:49

To vůbec není životu nebezpečné, pokud se na něj připojují pouze spotřebiče s dvojitou izolací nebo s plastovým tělem (např. vysoušeč vlasů).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.14 18:45

jo bezeproblému se tu prodávají zlodějky na burze, a nebo na burze v Polsku a mjí v sobě i vypínač kolem 30 kč to přijde, bo tu kolem hranic se platí českými, tak se ani nezabívám směnou na zlotý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.14 21:17
avatar

Myslím,že k tomu souhlas nedostaneš.Kdo by souhlasil s tím,že budeš ve sklepě svítit na náklady ostatních nájemníků?

Přemýšlej spíše o světle z akumulátorové svítilny.V TV reklamách jsou vynikající svítilny LED.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.14 23:21

Přesně jak uvedl předřečník Jabraka, kvalitní nástěnné LED svítidlo na baterie popř. i s nastavitelným výkonem + kvalitní baterie a máte vystaráno na dlouho. Takto bych to řešil já.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.14 18:48

takový ten reflekrot LED přijde na 240 kč a 10W, v platfořmě dokonce pod 200kč,budoval sem ho nad vchodové dveře místo 150 W u nas v domě a paráda, odběr 0 0 nic ale souhlas nájemníků a nebo družstva doporučuji,

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.