Jak dlouho před obkladem penetrovat

Od: Datum: 04.12.14 10:54 odpovědí: 13 změna: 05.12.14 09:08

Zdravím,

jak dlouho před obkladem je nutné penetrovat zed? Můžu penetrovat teda obkládat klidně za 14 dní?

díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: okey
Datum: 04.12.14 11:09

(Na obalu od penetrace,pokud ho máte,je napsaný návod,většinou se musí penetrace nechat 24hodin zaschnout.)

Klidně můžete obkládat po penetraci až za 14dní.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.12.14 11:18
Záleží jaká to je penetrace a proč se penetruje!Například starý duvilax se nesmí nechat zaschnout.Pkd penetrace na ytong tak ihned po penetrování obkládat.

Datum: 04.12.14 12:41

spíe bych se zeptal, zdali musím penetrovat a proč?

Penetrace se používá na sjednocení savosti podkladu. Vy tam máte nestejnou savost podkladu?

Penetrací nic nezkazíte, jen je to zbytečná práce a peníze. Pokud je podklad pevný a soudržný, stačí navlhčit a lepit. Pentrace po 14 dní je jako kdyby nebyla...(nepotřebná)

doplněno 04.12.14 14:49:

Po doplnění, jen navlhčit, bez penetrace. Co očekáváte od penetrace? Proč jí tam chcete dát?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.12.14 13:01

souhlas s milanem . Mívám dost často pocit že bez penetrace se dnes nedá nic postavit. Opak je pravdou a výsledek dokonce bývá lepší než s penetrací. Nejlepší penetrace je dostatek vody . Je spousta aplikací které penetraci potřebují a vždy je o ní zmínka v návodu k použití at už šlechtěné omítky , speciální nátěry podlah či nivelačka . U ostatních aplikací se jedná pouze o sjednocenní savosti a typickým příkladem je sádrokarton kdy spáry sajou jinak než samotná deska. Pokud chcete obkládat starou zed pouze penetrace nestačí a je to špatně pokud novou je lepší udělat stěrku lepidlem které nesmí být moc husté. Většina lidí zdi má dlouholeté zkušenosti a pokud máte nejasnosti ptejte se bude vám vše dobře vysvětleno. Jediné co potřebujeme znát je co nejvýc informací o té vaší aplikaci či problému. S pozdravem petr

Od: kolemjdouci
Datum: 04.12.14 14:01

Jedná se o 10 let starou zed, obkladem z umělého kamene, který je možné lepit i na sadrokarton. Plánuju použít penetraci + flexi lepidlo. Ze zdi je seškráblá malba.

Datum: 04.12.14 14:23

a v jakém stavu je ta zed? je na ní barva? je seškrábaná nebo holá cihla? klidně sem dejte fotku

Od: kolemjdouci
Datum: 04.12.14 14:30

Zeď je seškrábaná, omítka drží pevně. Byly na ní 2 nátěry barvou.

Od: tommmmik
Datum: 04.12.14 15:43

Ja teda taky nepenetroval...cast koupelny byla nova jadrova omitka a cast byla oskrabana stara malba kterou jsem trochu proskrabal na jadro. Samozrejme zbavil prachu atd.A drzi to jak pribity. Myslim, ze dnesni lepidla snad drzi na vsem jen ten povrch taky musi drzet . Samozrejmosti je, ze jsem pouzil vsude flexibilni lepidlo. Jen nevim, co to vlhceni na vsech lepidlech co jsem mel bylo napsany ze se podklad nesmi vlhcit a bylo to tam s vykricnikem

Datum: 05.12.14 08:26

ano, nikdy pod flexi lepidlo nevlhčit podklad, podklad musí být suchý, pevný a zbaven prachu, to stačí, co se týká penetrace, tak většinou nepenetruji, penetroval jsem pouze speciální kontaktní penetrací glazované obklady, na které jsem lepil další obklad http://www.ceresit.cz/produkty/cn94/

Datum: 05.12.14 08:40

kolego pavouku, "nikdy pod flexi lepidlo nevlhčit podklad"

a co pod jiné cementové lepidlo?

doplněno 05.12.14 10:13:

Ale pane kolego, vůbec nemám zájem Vás chytat za slovíčka. Zkrátka moje zkušenost je taková, že slabě navlhčený podklad (fixírkou) je nejlepší řešení, které znám. Od vás jsem se chtěl přiučit, nikoliv chytat za slova.

Když jsme u flexi lepidla. Jsou lepidla, které jsou flexibilní jen na obalu a pak skutečně flexibilní, dle hodnoty C2T adalších písmenek. Jaké používáte vy? Děkuji

doplněno 05.12.14 14:34:

takže se opět shodneme..

tak navlhčit fixírkou lze savé podklady, nesavé nevlhčit

Datum: 05.12.14 09:08

pane Milane, používám hlavně flexi, tam to vím určitě, že ne, pokud mluvíte o cementových lepidlech obecně, tak je potřeba asi u každého přečíst návod, co se tam píše (a čekal jsem, že mne na tom slovíčku někdo "nachytá")

doplněno 05.12.14 10:18:

pane Milane, jo, to je vše OK, když dělá firma koupelnu, tak to tam mydlí do mokrého všechno, no ale k těm lepidlům, já si nějak zvykl na výrobky fy Ceresit a z flexi používám CM 12 , CM 16 nebo CM 17, záleží zda to je do exteriéru nebo do interiéru, či na kritické podklady, zkrátka podle náročnosti, na penězích v tomto nešetřím

doplněno 05.12.14 11:03:

mé použití lepidel jsem myslel pro oblast lepení keramických obkladů (ne tedy lepení EPS a pod.),

ještě k navlhčení: pokud ano, tak navlhčit fixírkou lze savé podklady, nesavé nevlhčit, to pak jede dolů, pokud to je na svislé stěně

Datum: 05.12.14 08:09

I lepidlo samo stěnu zpevní dostatečně.

JABRAKA

Datum: 05.12.14 08:17

souhlasím naprosto s Jabrakou, páč lepidlo nadělá více uzičku jak penetrace. jen si všimněte, jak lepidlo drží na ploše, kde nebyla penetrace a nemělo být ani lepidlo. Drží to všude. nechte špinavý kbelík a už to dolů nejde.

Hezký víkend.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.