Kotel Protherm elektrický

Od: Datum: 04.12.14 07:41 odpovědí: 4 změna: 05.12.14 12:21

Dobrý den. Dnes ráno kotel přestal fungovat a svítilo výstražné světélko. Už s ním mám nějaké zkušenosti a tak jsem ho vypla, dopustila trochu vody a když jsem vyšroubovávala hadici od ventilátoru, kudy se do zařízení dopouští voda, tak to najednou začalo syčet a unikal vzduch, spolu s trochou vody. Tak jsem usoudila, že to bylo asi také zavzdušněné, protože to za pár vteřin přestalo. Pak jsem nahoře zmáčkla ten pojistný ventilek tužkou a slyšela jak to naskočilo. Kotel jsem zapnula a dal se normálně do pohybu a začal fungovat. Mám ho nastavený na 60 stupňů a tlak jsem měla na 150 barů. Jenomže asi tak do hodiny jsem uslyšela divný zvuk v kotli, takové hučení, tak jsem se šla podívat a ručička ukazující teplotu vody už byla na devadesáti stupních celsia. Tak jsem ktel raději vypnula, protože jsem nechtěla čekat, až zase vyskočí ta pojistka. Ten protivnej kotel má totiž plechový kryt, který se děsně těžko nasazuje zpět. Klíčkem jsem zkontrolovala všechny radiátory, jestli nejsou zavzdušněné a podle mne ne, teče z nich jenom pomalu voda. Jen u toho radiátoru, kterým se voda napouští, tak tam voda neteče, ale jakoby byla pod tlakem, pramínek vody je prudký. Ale zvuk vzduchu neslyším. Tak teď nevím co se stalo. Kotel je vypnutý a stejně musím hodinu čekat, než se mi sepne HD. Ale i tak mám strach ho spustit, tak snad mi někdo do té doby odpoví. Moc děkuji za nějakou radu, nebo vysvětlení problému.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.14 08:30

Pokuď je tlak v otopném okruhu 150 barů, tak bych vzal nohy na ramena a utíkal.

Ale asi jsi jen špatně přečetla hodnotu a mělo to být 1,5 baru.

Jsou prakticky dvě možnosti. Buď je systém zavzdušněný a nebo spíše odešlo oběhové čerpadlo či jeho řízení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.12.14 08:48

Jasně, to byl v tom rozčilení překlep, 1,5 baru. Zavzdušněné to nebude. Asi to bude to čerpadlo. Já to teď odpustila a připustila studenou vodu, abych to nějak ochladila a je mi divné, že ručička té teploty jde strašidelně pomalu dolů. Je to teď na 80 stupních. A normáně, když se mi na tu hodinu vypne HD, tak to za tu dobu klesne rychleji. Radiátory jsou úplně studené. Ještě chvíli počkám, ale nelíbí se mi to vůbec.

Datum: 04.12.14 13:46

Opravdu to vypadá na oběhové čerpadlo. Jináč není dobré do nařátého kotle napouštět studenou vodu. Ale jak jsem pochopil, tak napouštíte přez radiátor a jelikož necirkuluje voda, tak se nemůže dostat do kotle.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.12.14 12:21

Mapel, díky. A ano, napuštím přes radiátor a v tom je další háček, jelikož to vedu přes hadici zvenkovního kohoutku, jinak to nejde, tak do radiátoru zároveň naženu vzduch. Je to problém, který asi nejde řešit. Včera mi s tím pomohl synův kamarád, ale ráda bych nikoho neobtěžovala při každém kiksnutí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.