Viadrus U24 - problém

Od: Datum: 03.12.14 15:43 odpovědí: 10 změna: 05.12.14 05:26

Dobrý den, již třetí sezonu se snažím sžít s kotlem Viadrus U24, 4 článek. Zapojeno na samotíž, regulátor tahu komína nastavený na 14Pa dle návodu na hnědé uhlí, tohoto tahu je bez problémů dosaženo kolem teploty spalin 120° 1 m za kotlem a dál je tah regulován. Vzduchy nastaveny dle návodu, přívod vzduchu do kotelny zvenčí dostatečný. Každopádně s ním vůbec nemůžu hnout, buďto netopí nebo topí dobře, ale teploty spalin jdou vysoko přes 250°, které by měl mít na jmenovitý výkon. Opravdu o dost, klidně ke 450°. Topím cca na 70°, pod 60° nikdy. Komínová zatápěcí klapka těsní, vše vyčištěno, přesto se šíleným způsobem zanáší výměník, musím cca každé dva až tři dny čistit. Dnes byl tak zadehtovaný, že se zalila přepážka spalovacího prostoru a musel jsem jí odloupnout po nahřátí. Prostě vůbec nedokážu dospět nějakého lidského provozu, jsem pořád u kotle a reguluju vzduch, aby mi nevyhořel komín, jakmile maličko přidám na dusivce, už jde teplota spalin strašně vysoko. Nemohu docílit stavu, že kotel podpálím, naložím a on funguje bez dozoru do dalšího přiložení. Pokud máte někdo tento kotel, prosím o radu, v čem by mohl být problém...díky moc!

doplněno 03.12.14 16:20:

Prostě mne zajímá, proč v kotli dochází k nedokonalému spalování, když ho ani nedusím, má předepsaný tah, dostatek přívodu vzduchu zvenčí.. potřebuji to vyřešit, chodím do práce, doma je žena s dětmi, která na tohle opravdu nemá čas a musí být doma teplo...:/

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.14 16:49

Jestli to nebude tou samotíží, která chodí moc pomalu a kotel se málo chladí, trakže teplota spalin je vysoká. Zkuste instalovat oběhové čerpadlo, to nejlevnější Villa. Jak teplá se Vám vrací zpátečka?

Ohodnoceno: 0x

Od: zk
Datum: 03.12.14 16:58

Cca kolem 40°. Vím, že je to málo, ale dle oficiálních projekčních podkladů Viadrusu by to mělo zhruba stačit (tam je 45°). Čerpadlo na ochozu mám, ale jelikož jde o samotíž, trvá strašně dlouho, než dojde k nahřátí veškeré vody a i potom se na víc jak 40° nedostanu. U samotíže nemám jak zvednout teplotu vratky a čerpadlo nepoužívám z důvodu absence náhradního zdroje.

Datum: 03.12.14 17:10

Tak jsem to zkusil, teplota na kotli klesla, dusivka se pootevřela a už je na komíně 400°... prostě to nejsem schopen rozumně uregulovat :(

Od: ombre
Datum: 04.12.14 06:15

Jak vysoky mate komin a jaky pruměr

Datum: 04.12.14 07:12

16x16, cca 6,5 - 7m vysoký.

Od: ombre
Datum: 05.12.14 05:07

Toto je celkova vyška nebo učina.Kotle viadrus jsou naročne na tach .Ja osobně jsem mněl to same ale nechal jsem komin vyfrezovat a dal nerez vložku o pruměru 180 Učinou vyšku jsem měl 9 metru bere se od zaustěni do komina a měl jsem po problemu .Taky jsem chtěl dodat komin se musi zahřat aby chytil tach ten regulator by vyrušil použiva se když je velky tach

Od: petrzach
Datum: 04.12.14 07:42

Zkus tento dotaz zadat na stránkách ENERGOPORTÁL.CZ. Schází se tam hlavně lidé co mají problém s topením obecně.Viadrus se tam řeší dost často.

Od: investicnivysta
Datum: 04.12.14 08:29

Kontaktujte přímo Viadrus, ať Vám dají kontakt na servis ve Vašem okolí, koukněte zde.

http://viadrus.cz/prodej-a-servis-12.html

Datum: 04.12.14 17:28

mám pětičlánkový viadrus, ženu ho na 80-90 °C, topení samotížka, topím hnědým uhlím kostkou a dřevem, je otázkou, zda ten váš výkon kotle je dostatečný a zda to tam nešudláte na těch 70°C, pak to může dehtovat

Datum: 05.12.14 05:26

Dobrý den, těch 70° by mělo i tak stačit - každopádně problém snad vyřešen na základě rad tady a na energoportále. Rozebral a vyčistil jsem kouřovod, v komíně byla za zděří cihla, která zasahovala do průřezu kouřovodu, tak jsem jí usekl sekáčem, dále nedoléhala klapka kouřového nástavce, vyčistil jsem jí a oškrabal, potom komplet kotel - hukot jak prase, výkon okamžitě nahoru při mnohem nižších teplotách spalin, tepla moře. Tak uvidíme, jak dlouho to vydrží.. díky všem!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.