Regulátor tahu komína

Od: Datum: 02.12.14 16:50 odpovědí: 1 změna: 03.12.14 07:48

Zdravím,

jaký máte názor na regulátory tahu komína? Opravdu to něco šetří, zlepšuje hoření, nebo jsou to vyhozené peníze? Mám na mysli např. http://www.vseprokotelny.cz/r…ulator-kominoveho-tahu-150mm/ ve spojení s automatickým kotlem na pelety. Tím jestli mám opravdu příliš velký tah komína si nejsem jistý, změřené to nemám (stejně se to asi dost mění). Ale údajně má 99% komínů velký tah a jen 1% táhne špatně... Mám nerez 180mm, účinná délka komínu cca 6.5 metru a poměrně dlouhý kouřovod, tak 2 metry + dvě kolena.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: michal*
Datum: 03.12.14 07:48

Letos jsem si pořídil automatický kotel na uhlí a regulátor tahu komína mi byla vřele doporučena z důvodu stejného tahu za každého počasí.Na automatickém kotli se nastavuje prodleva a rychlost ventilátoru, prodleva a doba podáváneho paliva šnekem atd. Jednou se to nastaví a kotel jede pořád stejně, bez ohledu na tah komína, který to ohlídá regulátor.Když se jdu podívat na kotel, tak regulátor je většinou pootevřenej a někdy když je vítr ,tak rychle otevírá,přivírá.Komín mám 11m, 150mm nerez a kotel mám v provozu teprve 14 dní.

Michal

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.