Zkušenosti s folií za radiátory

Od: Datum: 02.12.14 10:31 odpovědí: 7 změna: 13.12.14 10:30

Zdravím, máte někdo zkušenosti s odrazovou folií za radiátory? Vyplatí se to? U nás mají v nabídce folii tubex 50 cmx5 m za cca 81,-Kč a pak metráž lepší 60 cm za 35,-Kč/m.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.14 11:11

Jestli se to vyplatí těžko říct - jak to chcete zjistit? Já ji za radiátory dal, protože nestojí moc a třeba to nějaký účinek má. Lepil jsem ji na mechovou oboustrannou pásku, takže za fólií je ještě malá vzduchová mezera - říkal jsem si, že by to třeba mohlo případný efekt zvýšit. Údajně to má cenu tam, kde není vnější zateplení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.12.14 13:42

Tak něco tam určitě bude, topí se méně a do zdi a více se toho odráží do okolí, ale budou to malá procenta...

Nicméně říká se koruna ke koruně a topim se v milióně...a člověk bude mít i lepší pocit že pro teplo něco udělal...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.12.14 06:01

Tato folie je vynikající,pokud se jedná o nezateplený dům.U zatepleného domu je zisk jen iluzorní.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.12.14 13:29

Myslím že dnes každý ví, že množství unikajícího tepla závisí na tepelné vodivosti stěny a na rozdílu teplot. Čím větší je rozdíl teplot, tím je větší tepelný únik. Za radiátorem máte stěnu vyhřátou na nějakých 50-60 stupňů, pak je násobně větší i únik přes tuto část stěny.

Folie funguje především tak, že sálavé teplo z radiátoru nepustí dále do zdi. Můžete si ji pořídit, má jakýsi smysl, ale nečekejte zázraky.

Ohodnoceno: 3x

Od: trtr
Datum: 03.12.14 20:03

Zdravím, díky za odpovědi. Koupil jsem folii za jeden radiátor u obvodové zdi (dům je nezateplený a pokoj je celkově nestudenější-severní rohový). Tak uvidím, vlastní zkušenost je nejlepší.

Datum: 03.12.14 20:39

spíš vás hřeje ten pocit, že jste něco udělali proti úniku tepla. Úspora je těžko zjistitelná.

Datum: 13.12.14 10:30

Umístit odrazku za radiátor znamená,že 30% tepla,realizovaného z radiátoru zářením,se odrazí zpět do místnosti.70% je pak realizováno vedením a prouděním.Pokud není stěna izolována,tak se sálavé teplo akumuluje ve zdivu a vedením ztrácí venku.Při aplikaci odrazky je teplota zdi za radiátorem podstatně studenějšía tím jsou ztráty menší.U izolované stěny je teplo zadrženo na izolaci.-

Tím je prokazatelná úspora na radiátoru kolem 25%.Lze to prokázat měřením termokamerou.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.