Dřevotříska na přístřešek

Od: Datum: 02.12.14 10:27 odpovědí: 7 změna: 03.12.14 03:11

Dobry den,

na zahradě mám přistřešek 3,8x3,8 m .krovy po 80 cm a na horní záklop bych rád použil dřevotřísku lamino desky 10mm bílá 250x60,kterou mám. Na to by měla přijít natlouct kanadská asfaltová šindel.

Je to možné?

díky ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.14 10:35

Možné to sice je, ale během pár týdnů tato dřevotříska zdvojnásobí svoji hmotu, ztratí pevnost a zničí šindel. Je prostě do venkovního prostředí nevhodná.

Nehledě na to že 80cm rozpětí 10mm deska nezvládne.

Pokud šindel nemáte koupený, tak použijte plechovou střešní krytinu. Nepotřebuje záklop ale pouze latě..

Ohodnoceno: 2x

Od: truhlar
Datum: 02.12.14 10:57

Nikdy! Nikdy nepoužívejte kostrukční desky( lamino,osb desky,sololit,hobra,dřevotříska,překližka,atd...) do exteriéru. Je to nejvěiší pitomost,která se objevuje na různých výrobcích všeho druhu. Dpo exteriéru pouze masiv a ten ošetřit vhodnou povrchovou úpravou.

Ohodnoceno: 1x

Od: hadza29
Datum: 02.12.14 10:59

...a cetris?

Datum: 02.12.14 11:01

Ano cetris i OSB jsou na toto vhodné. Ale i tak musíte mít menší rozestup, nebo větší tl. desky

Ohodnoceno: 2x

Od: hadza29
Datum: 02.12.14 11:05

můžu sehnat v síle 2cm,snad to bude dostatečne.;)

Datum: 02.12.14 11:06

Zdravím,já osobně mám zaklopen přístřešek i kůlnu OSB deskou ošetřenou tzv. plotovou impregnací a na ní sypanou lepenku "pergola roof",což je vlastně stejný mater. jako asf.šindel a nemám stím jedinný problém.Dřevotřísku,nebo lamino v žádném případě.V podstatě za pár dní se nasaje vlkostí a je to naprosto k ničemu.

Ohodnoceno: 0x

Od: rv
Datum: 03.12.14 03:11

Dejte tam profilovanou plechovou krytinu. Třeba Ydra (prodává i Hornbach) má rozměry 1x2 m a bude u vás rozměrově pasovat jak na pultovou, tak sedlovou střechu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.