Krb do domu

Od: Datum: 01.12.14 13:13 odpovědí: 5 změna: 01.12.14 13:46

Bydlím v řadovém domku s elektrickým vytápěním. Uvažoval jsem o zřízení malého krbu v obýváku v přízemí. Prosím o radu, co je k tomu potřeba. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 01.12.14 13:18
Je k tomu potreba hlavne funkcni komin. Pak staci jen krb o spravnem vykonu a hotovo. Pokud mate komin, udelate revizi, prioadne vyvlozkujete a pripojite krb. Pokud komin nemate, zajdete se zeptat na SU.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.12.14 13:24
avatar
Že je potřeba komín a krb jistě zjistíte. Hlavně je ale potřeba zdroj levného dřeva a prostor na jeho skladování. Správně by mělo dřevo někde pod plachtou nebo pod střechou rok ležet než ho dáte do krbu. To znamená mít prostor na skladování dvou ročních zásob.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: topic
Datum: 01.12.14 13:32

1. komín

2. krb = krbovou vložku nebo kamna (klasický krb je nesmysl - většina tepla vyletí komínem)

3. dřevník (prostor kam dát palivo - dřevo, uhlí atd.)

Tohle je základ, pak se dají rozvíjet podrobnosti a možnosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janm*
Datum: 01.12.14 13:43

Místo malého krbu, (krbové vložky) bych raději doporučil krbová kamna, (kamna obecně) mají řadu výhod jako třeba snadná instalace, možnost dodatečné manipulace v prostoru dle potřeby, většinou nižší náklady na pořízení, pohodová údržba, možnost snadné výměny kamen za jiná v případě, že Vám časem přestane vyhovovat výkon, obslužnost, druh paliva, nebo v případě že vyprší jejich životnost, u některých možnost vaření či dokonce pečení. Dnešní kamna zahrnují tolik velikostí barev typů že si jistě něco vyberete, v případě, že nemáte dostatečný zdroj dřeva nebo nemáte dostatečné skladovací prostory nebo je pro vás zpracování dřeva příliš časově a fyzicky náročné, existují i kamna která umí čistě a pohodlně vedle dřeva spalovat i paliva uhelná, některá mají i sklo.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.12.14 13:46
avatar

Krbem chcete topit? Tak sám o sobě toho moc nevytopí, většina tepla vyhučí komínem, částečně se sice "odrazí" do místnosti od "zrcadla" (zadní stěna krbu, která se musí konstrukčně provést tak, aby teplo odrážela). Postavit krb není jen tak, existují na to příručky, kdy krb musí mít určité rozměry, včetně velikosti otvoru vpředu, určité rozměry vstupu do komína, musí tam být další kouřová komora, kde se spaliny jakoby esovitě vedou, aby byl správný odtah a nečudilo to do místnosti, ale odvedl se všechen kouř do komína, který pak musí být taky náležitě dimenzovaný. Je to docela alchymie, já už jeden velký postavil - v pergole, kombinovaný s letní kuchyní a s udírnou (viz foto).

rada: Kdybyste si tam dal krbová kamna (a třeba i s teplovodní vložkou), tak byste udělal nejlépe.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.