Nevoňavé prádlo po vyprání

Od: Datum: 01.12.14 07:42 odpovědí: 5 změna: 01.12.14 20:36

Dobré ráno všem,

poslední dobou se nám stává,že ačkoliv dáme do pračky dostatek pracího prášku i aviváže a prádlo ihned po skončení

pracího cyklu pověsíme,přeci jen je po uschnutí nepříjemně cítit.Co se stalo nebo co děláme špatně?

Děkuji a hezký den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.14 07:48
avatar
Filtr v pračce vyčištěn? K tomu není jednou za čas od věci pustit pračku na max teplotu s nějakým čističem, já používám třeba litr octa. Nalijte při napouštění vody pozastavte program, nalijte a dejte pokračovat. Předpokládám že perete na nízké teploty.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.12.14 07:57
avatar

Taky jsme měli tento problém. Vyskytovalo se to i po vyčištění filtru a problém byl v přiucpané odvodní hadici chuchvalci a kumulování smradlavé a hnijící vodě na dně pračky. Po vyčištění hadice a propláchnutí dna pračky pracím cyklem se Savem to pak fungovalo dobře. Pračku též necháváme větrat po vyprání, nezavíráme, protože ten šuplík na prášek a avivហmá tendenci plesnivět. Též je potřeba vytírat písek a vodu za gumovou manžetou zevnitř, kde se kumuluje.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mire
Datum: 01.12.14 16:31

Přiznám se, že nerozumím všem těm radám o čištění pračky. Není mi dvacet a tak už nějakou tu pračku pamatuju a nikdy, opakuji NIKDY, jsme ji žádným přípravkem nečistili. Jen běžná údržba filtrů a prádlo nesmrdělo.

Takže i ve vašem případě bych se zaměřil spíše na to, který nový kus oblečení jste v poslední době začali prát. Některé oděvy jsou natolik chemizovány, že po vyprání vydávají zápach a umí to docela dlouho.

Zkuste jednoduchý test: pokud vám bude prádlo zase "nevonět" tak kompletní celou várku znovu vyperte u babičky, sestry,kamarádky... ve svém prášku a svojí aviváží. A hned budete mít jasno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasaŽ
Datum: 01.12.14 19:19

Měli jsme stejný problém. Propláchla jsem pračku octem a začala vytírat zbytky vody v těsnění kolem bubnu. Zatím bez zápachu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.14 20:36

Stává se to u nových praček s tekutými pracími prostředky známými z televizních reklam a ve variantě pro český trh.

Zkontroluje a vyčistěte šuplík a odtok z něj. Po letech tam bývá vrstva slizu. Ale u nových praček ve výše uvedené kombinaci je to otázka pár měsíců. A ke všemu není zdroj zápachu v pračce, ale především v prádle. Hledejte na netu slovo deinkrustace.

Pomůže pračku vyčistit octem nebo kyselinou citronovou, prádlo vymáchat s přídavkem octa (možná opakovaně) a hlavně přejít na prášek sypací, nejlépe nějaký německý, třeba z DM drogerie nebo tekutý značky Miele. Správně dávkovat a prát a máchat v dostatku vody. Tzn. nepoužívat "ekologická-úsporná" tlačítka a nemáchat na sucho, neprat za studena. Ekologisté jsou největší škůdci kvality života a životního prostředí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.