Zateplovat dům vatou nebo polystyrenem?

Od: Datum: 29.11.14 17:17 odpovědí: 7 změna: 30.11.14 11:38

Dobrý den, chceme zateplovat rodinný domeček, máme zvolit vatu nebo polystyren. U polystyrenu PRÝ nefunguje odvádění vlhkosti a může plesnivět?

Moc dík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: michalk
Datum: 29.11.14 18:42

Až bude venku pršet, zkuste se projít v pláštěnce a nebo bundě s nepromokavou membránou. Ten rozdíl je markantní a odpoví vám na otázku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.14 18:52
avatar

Určitě vatou , ale připravte si o polovinu více peněz na vatu než na polystyrén . Zateplujem z 99 % polystyrénem . Problém je v tom že lidé neumějí používat větrání domu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.14 19:04
avatar

Je téměř jedno zda-li vata nebo polyš.Vata má na rozdíl od polystyrenu nepatrně lepší tepelné vlastnosti /prakticky bych řekl že v sumáru zanedbatelné ale nezkoumal jsetm to takže bez záruky!)

Každopádně je neskonale lepší práce s polysterenem,přesnější řezy a tím lepší slícování a pkd vznikne spára (kdyby mohl vzniknout tepelný most)jde lépe v celé tl.zapěnit a tím odstranit,lépe se docílí rovinnost ploch,Navíc pkd v průběhu zateplpovacích prací začne pršet-NIC se NEDĚJE!Kdažto při vatě musí se přikrýt aby do ní nezateklo!

Prý nefunguje odvádění vlhkosti-to nefunguje ani u vaty,protože na závěr se dává stěrka lepidla a nakonec fasádní pastovitá omítka,která není 2x difúzní .Jedině snad provětrávaná fasáda,ale to neznám.Prostě plesnivět může i při zateplení vatou-jde jen o kvalitu provedení zateplení a poté hlavně Vaše chování v bytě!Tj-topení a větrání!

doplněno 29.11.14 21:24:

To Duha respektuji Váš názor ale je šumák zda-li zateplení vatou,polyšem nebo jen jakákoliv omítka!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duha®
Datum: 29.11.14 19:11
avatar

vlezte si do velký plastový flašky a tam žijte to samé je obložit polystyrenem dům,akorát ho degradujete na minimální cenu domu a co v případě požáru dejme tomu elektrických kabelů v omítce, koukněte jak se šíří požár kdyz je plastová fasáda.Když zateplit jedině přírodními materiály ale je to jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okey
Datum: 29.11.14 19:45

Bydlím v domě s plných cihel,zatepleno polystyrenem již několilik let a zatím jsem neshledal nějaký zápor,jen teplo,pohodu a navrácené investice.

Dům při zateplení musí být suchý,správně zvolená tloušťka izolace a správně provedená práce.Zda-li zvolit vatu nebo polystyrene je na delší debatu,Izolace z vaty je drahší,vata je taky těžší a práce s ní je nic moc.

Větrat v domě by se mělo i když dům není zateplený několikrát za den,dle potřeby.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.11.14 20:49
avatar
Radej si zalette na Tahiti. Peníze za zateplení se vám nevrátí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.14 11:38

- Jestli pro kontaktní zateplení volit EPS nebo vatu, je úplně jedno. Ani jedna volba není špatná. Pro EPS mluví cena, snadnost, lehce udržitelná kvalita.

- Zateplení polystyrenem nemá vliv na nutnost větrání v domě. Pokud nebudete větrat tak Vám bude plesnivět jakákoli obydlená stavba.

- Když už zateplovat vatou, tak jedině odvětraný fasádní systém. Můžete u něj použít normální vatu a ne extra předraženou fasádní. Stejně tak máte zaručeno že se opravdu bude dům aktivně vysušovat a neznehodnotíte celý systém lepidlem a finální stěrkou. Stejně tak jestli se jedná o starý dům, tak tím velmi lehce zarovnáte křivé stěny.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.