Ucpaný záchod

Od: Datum: 29.11.14 15:30 odpovědí: 17 změna: 01.12.14 15:22

Dobrý den, rodiče jeli pryč a já jsem sama doma a asi jsem ucpala záchod a nevím, co s tím mám dělat. bojím se, že dostanu vynadat. Můžu to nějak opravit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.14 15:36

čím ucpala? normálním používáním asi těžko...tak co jsi tam hodila?

Ohodnoceno: 0x

Od: 12345678*
Datum: 29.11.14 15:42

Toaletním papírem

Datum: 29.11.14 15:57

tak toho papíru muselo být více (nebo už byl záchod přicpaný); rovným klackem se to pročistit nedá, je tam sifon, jedině tvrdším ohnutým drátem; někdy pomůže (mimo chemii) šťourat štětkou tak dlouho, až se to uvolní - papír se postupně rozmočí a rozpadne; předpokládejme, že tam není nějaká dámská záležitost...i to už jsem v panelovém domě jako domovník zažil...

Ohodnoceno: 1x

Od: cuca®
Datum: 29.11.14 15:39

Znovu nesplachuj,at ti nepretece misa.

Zastourat tam stetkou co nejhloubeji do misy jsi zkousela?

doplněno 29.11.14 15:47:

Uz jsi ho prostouchla?

Datum: 29.11.14 15:50

Jo, ale moc to nepomohlo

Datum: 29.11.14 15:49

I normálním používáním se záchod může ucpat. Záleží, kde je to ucpané. Já bych si vzal kus nějakého klacku nebo násady a pořádně bych tu díru prošťoural. Když by to nepomohlo tak bych použil nějaký přípravek na odstranění nečistot napřed. Krtek apodobně návod k použití je na etiketě výrobku.

Datum: 29.11.14 15:50

Ahoj.Opakováním splachováním se tlakem uvolní.Neboj

Datum: 29.11.14 15:52

Při tom splachováním pozor na to, abys nesplachovala rychle za sebou. Přetekla by Ti mísa. Spláchni, měj připravený kýbl s vodou a stále dolívej, aby byla mísa plná. Jestli to je jen papírem, tak by to mělo povolit.

Datum: 29.11.14 15:52

Tak dobrý, rodiče už přijeli a opravili to. :D

Datum: 29.11.14 15:53

Pokud to je opravdu jen toaletním papírem, tak by to mohlo pomaličku odtékat , ale mám obavu, že nevím úplně všecho a nebyl to jen toaletní papír. Potom bude potřeba to prorazit čistící pružinou na odpady a to se budete muset obrátit ma někoho dalšího, protože doma ji asi nemáte.

doplněno 29.11.14 15:54:

*tanec*

Datum: 29.11.14 15:57

Pokud se zvedla hladina jen o max. 10 cm, než je normál, zkusil bych, co radí @zwiki, obsah nádržky se tam ještě vejde. jinak bacha na přetečení!

Datum: 29.11.14 16:29

Ahoj. Lidi, neblbněte chudince hlavu. Na tyhle případy nějaké ucpanosti se přece používá obyčejný gumový zvon. Pokud se snížila hladina na tu spodní úroveň, tak se dá zase spláchnout a potom do tý mísy ponořit ten zvon. Ten se dá co nejhlouběji dovnitř a krátkým trhem nahoru se udělá tím zvonem podtlak a tak může dojít k uvolnění té ucpávky nahoru, její rozvolnění a částečnému jejímu odtečení s vodou. Až se to povede, tak to bude vidět na té hladině vody. Je možné, že se to bude muset udělat několikrát. Jen to chce to trhnutí udělat tak akorát. Ani se neohodit a ani málo. Krtky nechte na zahradě. Ti odvážní si ten nějaký papír můžou odstranit rukou před tím čištěním zvonem. Ale, on by na to měl stačit. Tak si to prubněte. Ahoj.

doplněno 29.11.14 16:52:

Ještě doplním, kdo máte doma nějaké automatické splachování, tak na to bacha. Jak ho aktivujete, tak se to pohrne i do plné mísy a pak to teda nezadržíte. Buďte z dosahu čidla. Ahoj.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 30.11.14 07:12

"Ti odvážní..."

*smich* *palec*

Od: dwdw
Datum: 29.11.14 17:46

Natočit vodu do kýble a lít do záchodu až je plný po okraj.Pak počkat až to váha vody sama prošťouchne.Trvá to někdy i pár minut.Když to nepomůže tak nějakou hadicí to prošťouchnout.Prostě narvat konec hadice co nejdál dovnitř,tam a zpátky pořád s ní kvrdlat.Nebo kus pružné větvě když není hadice taky pomůže

Datum: 30.11.14 10:27

Ahoj. Ještě jsem sem znova nahlédl a upoutala mě zmínka od Nonka. O těch dámských záležitostech. Když jsme bydleli před 30ti lety v paneláku, tak v tom vedlejším se ucpaly odpady v suterénu a po otevření čistícího kusu se vyvalilo z trubek šílené nadělení. Když to pak chlapi čistili, tak nadávali na ženské, že do hajzlíků házejí ty jejich vložky. A jedna taková ,,hraběnka,, řekla. Ode mě to teda není. Já ji po použití do záchoda ,,NATRHÁM,, . Fakt to řekla. I když se to zdá neuvěřitelné.

Od: eee
Datum: 30.11.14 15:36

lidi jsou holt prasata.Hlavně měšťáci.Hází do záchodu všechno a jsou líní lemplové přemýšlet,že se tam má házet jen rozpustné věci a maximálně toaletní lpapír.Jsou líní domyslet,že se to musí vše v čištičce zase vyndat místo toho aby pevný a nerozpustný odpad házeli do koše.Co by se městské fifleny namáhaly.

Datum: 01.12.14 15:22

Ahoj eee. Pokud se ty věci dostanou až na česla před čističkou, tak je to v pořádku. Kdekoliv jinde před tím, je to většinou problém a hodně špíny. Dokud to paneláčníci nemají ve sklepech a nevidí tu spoušť na vlastní oči, těžko tomu uvěří. Někdy ani potom ne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.