Odvzdušnění topení

Od: Datum: 29.11.14 09:20 odpovědí: 9 změna: 30.11.14 11:34

Dobrý den, prosím o radu... mám v koupelně topný žebříka. Několikrát jsem ho již odvzdušnila (shora, zdola, při zapnutém, vypnutém topení), bohužel v okolí hlavice mi pořád jakoby kolovala voda a dělá to docela kravál. V noci musím topení úplně vypnout, jinak se nevyspím. Bydlím v posledním patře baráku. Topení navázané k tomu v záchodě problém nemá. Jsem už zoufalá, instalatér mi řekl, že to tak prostě bude dělat, že to je někde v celém domě zavzdušněné a že musím prostě jen odvzdušňovat. Zkoušela jsem i při vdvzdušnění zároveň točit tím ventilem např. na 3, pak na 5 a i při tomto se mi objevil ještě vzduch. Ale stála jsem u toho 2 hodiny a výsledek byl nakonec stejný. Nemůžu být vadná třeba hlavice, případně ještě to heblo před tím, protože když tu hlavici sundám, dělá to stále? Děkuji všem předem za ochotu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.14 09:48

Instalatér může mít pravdu, že problém není u Vás. Ale podle to co píšete a co vidím na fotce mi něco nesedí. Ten žebřík má přívod shora? Jak se to potom odvzdušňuje? Přiznám se, že tahle moderní vymoženost k nám ještě nedorazila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koketka
Datum: 29.11.14 10:16

Přikládám obrázek... odvzdušňuju vpravo nahoře, případně se dá šeště povolit klíčem heblo vlevo dole. Vzduch vychází vždy jen z toho vpravo nahoře.

Datum: 29.11.14 10:42

Hele, já fakt nejsem odborník na topení, ale kterej umělec tohle připojil? To se odvzdušnit nedá. Odvzdušňovák musí být vždy v nejvyšším bodě soustavy. Což je tady trubka, která bude plná vzduchu. V maximálním zvětšení je cosi vpravo dole, to je odvodní trubka?

doplněno 29.11.14 11:42:

Odvod je tedy v pořádku. Žebřík není nutno obracet vzhůru nohama (šroubení jsou ve všech rozích stejná). Buď přemístit přívodní trubku do levého dolního rohu nebo pokračovat v krasojízdě a bastlit. Před termostatický ventil dát T-kus a do něj odvzdušňovák. Ovšem to už bude totální opičárna. Osobně bych oba instalatéry, tj. toho co to zapojoval i toho co přišel pátrat po příčinách problémů nakopal tam, co záda už nejsou záda. Pokud se jedná o jednu osobu, tak s chutí a rozběhem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: koketka
Datum: 29.11.14 11:15
No já tomu nerozumím už vůbec. Ale předpokládám, že když něco dělá instalatér, tak by tomu měl rozumět :( Druhá fotka je vpravo dole.
Od: h75®
Datum: 29.11.14 11:16

Podle mě tohle odvzdušnit nejde. I když odvzdušňujete, vzduch se drží v té přívodní rouře, která je výše než odvzdušňovací ventil na žebříku. Někde jsem viděl, že existuje samoodvzdušňovací ventil - to by vám spíš poradil topenář - a ten umístit na tu přivodní rouru. Možná by ale bylo nejlepší předělat vedení (což asi teď v zimě nepůjde, počkat do léta) - přivod vody směřovat zespoda, pak se toho vzduchu budete moct zbavit normálně odvzdušněním na žebříku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.14 11:27

Já osobně mám pocit, že celý žebřík je namontován vzhůru nohama. Přívod by měl jít od spodu a na to šroubení, která dneska máte dole, by se nahoře přidal automatický odvzdušňovák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.14 11:53

Není podstatné jestli je žebřík vzhůru nohama,podstatné je to, že v nejvyšším místě soustavy, tzn.na přívodní trubce před termoventilem chybí odvzdušňovací ventil.Tady někdo při montáži nepřemýšlel.Bez něj nemáte šanci to odvdušnit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: isteron
Datum: 30.11.14 11:34

Ja mám 2 rebríky, kúpelňa a WC. V obidvoch je prívod vľavo hore, ale aj odvzdušnenie vedľa neho, na najvyššom mieste. Odtok je už dole, vpravo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaba*
Datum: 30.11.14 10:37

před termostatický ventil vytvořit něco na tento způsob

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.