Jak opravit světelnou hadici

Od: Datum: 29.11.14 09:16 odpovědí: 5 změna: 29.11.14 19:32

Dobrý den

loni jsme koupili v OBI světelného hada- světelnou hadici k venkovnímu vánočnímu osvětlení.Letos po zapnutí svítí cca její poslední třetina... :(

Hadice byla omotána okolo dřevěného oblouku v zahradě,který krásně osvětlila, po vánocích jsem ji samozřejmě uklidila. Nemohlo její poškození způsobit právě to omotávání? Dá se to nějak opravit? Světýlka jsou schovaná v té hadici.Děkuji za odpověď. Přikládám foto.Vaše Lenča

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.14 09:25

Abyste mohla začít s opravou, bylo by nutné vyndat celý obsah hadice ven a poté zase zastrčit zpátky, o čemž pochybuju, že to půjde.

Píšete, že je to vloni koupené. Cesta nejmenšího odporu je tedy najít účtenku a jít vrátit do OBI. Záruka je 24 měsíců. Pokud není účtenka, třeba mají v OBI letos stejná světýlka... Víte, kam tím mířím?

Ohodnoceno: 2x

Od: lm®
Datum: 29.11.14 09:39

Vím.

Datum: 29.11.14 10:19

Opravit to moc nejde, jedině zkrátit. Ale nevyplatí se to, praskne znova.

Světelné hadice to motání snáší velmi špatně. Blbě snáší i montáž a demontáž. Pokud je budete sundávat, vydrží maximálně ty 2 roky.

Prodloužit životnost můžete tak, že s ní budete manipulovat jen za tepla. Zapnout ji tak na půl hodiny a montovat za stálého svícení. Totéž při sundavání.

Ohodnoceno: 2x

Od: lm®
Datum: 29.11.14 13:17

No to jste mně moc nepotěšil. Mám ji tam snad nechat celoročně?

Datum: 29.11.14 19:32

Těžko říct. Já některé nechávám celoročně (třeba kolem okapu), některé sundavám (třeba na venkovních schodech).

Z hadice, která z poloviny nesvítí, jsem udělal klubíčko a zavěsil ho pod střechu. Vypadá to celkem dobře:)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.