Hypotéka, OSVČ-paušál

Od: Datum: 28.11.14 20:23 odpovědí: 3 změna: 30.11.14 17:30

Ahoj, jsem OSVč a chtěl bych si vzít hypotéku na koupi nemovitosti. Jelikož si uplatňuji výdaje paušálem, mám obavu, že na požadovanou částku hypotéky bych nedosáhl, nicméně slyšel jsem, že některé banky klientovi použitý paušál podle jeho profese poníží o určitá procenta, např. ze 60% na 40%, tzn. že se mu zvýší daňový základ a může si více půjčit. Například Hypoteční banka bere v potaz 75% uplatňovaného paušálu (tzn. že pokud si uplatňuji paušál 60%, banka mi bude počítat jenom 45%). Nevíte, které další banky používají při výpočtu příjmů klienta tento postup? Samozřejmě mohu všechny banky oběhnout, ale ptám se předběžně tady, kdo má zkušenost atd. Díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: qwadr
Datum: 29.11.14 12:57

Ahoj. Jsem také OSVČ a se žádostí o hypotéku jsem se obrátil na více bank. Pouze Hypoteční banka měla zájem mi hypoteku poskytnout. Kolik vydělávám je nezajímalo. Půjčí pouze max. 50% do hodnoty nemovitosti oceněnou jejich odhadcem, který pracuje přesně danou tabulkovou metodou. Bohužel tržní hodnota nemovitostí je od té tabulkové velmi vzdálená. Přeji hodně štěstí s výběrem banky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdenda82
Datum: 30.11.14 16:56

Díky za odpověď, i když nezní moc pozitivně. Já bych potřeboval půjčit na 80% hodnoty nemovitosti. Hypoteční banku jsem už oslovil, budou chtít dvě daňová přiznání, tak uvidím, na jakou čátsku hypotéky bych dosáhl, případně bych musel zvolit jinou, levnější nemovitost.

Od: esme*
Datum: 30.11.14 17:30

Řešili jsme podobnou situaci a nevyřešili, bylo to naprosto neprůstřelné; pak na radu kamaráda co se hypotékami zabývá se přítel nechal na čas zaměstnat a jakmile odkroutil 3 měsíce a mohl předložit potvrzení o zaměstnání, nebyl problém. Že se zas vrátí k OSVČ, to už nikoho nezajímalo. Divné, nelogické, nicméně realita. Řešeno letos.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.