Sundání etiket

Od: Datum: 28.11.14 07:57 odpovědí: 6 změna: 28.11.14 12:13

Potřebuju očistit větší množství zavařovaček /100/ od etiket, vyzkoušel jsem ruční sílu, namočení, dráťák - myčku mám zákaz s výhružkou, uvažoval jsem o staré pračce s ohřevem - někdo ji používá i na zavařování, má někdo efektivní a rychlý vyzkoušený postup?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: honzajs122
Datum: 28.11.14 08:06

myčka

horká voda s jarem a drátěnka na nádobí, nechat odmočit a odrat, eventuelně to postříkat ještě odmašťovacím sprejem

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.11.14 08:17

Použil bych tu myčku, akorát doporučuju ji otevřít ještě před tím, než začne sušit, aby ty zbytky etiket zase nepřischly.

Co se týká zákazu, předpokládám že pochází od manželky. Tak ji na tu hodinu nebo dvě pošlete do nějakého nákupního centra...

Ohodnoceno: 1x

Od: myse®
Datum: 28.11.14 08:37

do myčky NEEEEE. Ty papíry se odlepí, rozmočí a roztrhají a znova zase nalepí na ostatní nádobí a jste tam, kde jste byli. Navíc musíte vyčistit filtry. Jestli to chcete dát do myčky, nejdřív dostaňte dolů ten papír, lepidlo se pak umyje (ale taky ne všechno)

já etikety nechávám odmočit v teplé vodě a pak umyju. Některé lepidlo nepustí ani v horké vodě, pak použiji benzín. Ale většina stačí jen teplou vodou s jarem. Máme včely a hodně zavařuji, tak máme velkou spotřebu sklenic, které nám nosí známí, samozřejmě s etiketami.

Od: kono
Datum: 28.11.14 09:04

Datum: 28.11.14 09:21

používám s úspěchem tento "odstraňovač nálepek"

http://www.drogeriemarket.cz/…ranovac-nalepek-300ml-1600327

ale jsou i jiné výrobky, např.

http://www.zbozi.cz/hledani/?q=odstranovac%20samolepek

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.11.14 12:13

Já používám teplou vodu a krystalickou sodu,což je nejsilnější odmašťovač.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.