Má právo na revizi plynového kotle?

Od: Datum: 28.11.14 00:08 odpovědí: 5 změna: 28.11.14 12:21

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, zda má právo dostat / k založení do svých desek / jednatel baráku mojí každoroční revizi o plynovém kotli? Kotel se nachází v bytové jednotce.

Jsme sdružení nájemníků a jednatel to po nás požaduje. Zajímalo by mne, kde bych toto našla, abych se mohla ohánět, že na to právo nemá. Jinak tedy revizi děláme poctivě.

Předem děkuji za odpovědi. M


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.14 00:37

Originál zápisu bych mu nedávala. Jen kopii a žádné diskuze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dio
Datum: 28.11.14 01:19

Jednatel - co tím myslíte. Jste SVJ a máte předsedu výboru? Pokud ano, do revize kotle mu nic není. Jeho zajímá jen společné rozvody plynu a to obvykle jen k plynoměru. Od něho je pak vedení většinou ve vašem vlastnictví. (Přesně se to zjistí z prohlášení vlastníka). Pokud nechcete dělat naschvály neviděl bych problém mu předat kopii revizní zprávy. nejde o SVJ a předsedu výboru, pak je třeba napsat, co myslíte tím jednatelem a čí je byt atd... Obecně platí, že když je kotel váš, vy si pomřete od splodin a dalším okolo do toho nic není. Je zase ale může zajímat, zda kotel mající odvod do komína je OK, když komín již není ve vašem vlastnictví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.14 07:08
avatar

Já si myslím, ale jen myslím, že právo na kopii revizní zprávy jednatel má. Kotel a všechno okolo sice je majetkem majitele kotle, ale celý barák může doplatit na liknavost někoho, kdo třeba revizi odmítnul. Nám ten, kdo plyn a spotřebiče kontroluje, dává 1 list, 1 dává družstvu a 1 si ponechává. 1.12. má zase přijít kontrolor na spotřebiče. Koncem zimy, ale už v letošním roce, byl plynař, ten kontroloval spořebiče jen detektorem, ale napojení na plyn kontroloval pečlivě. ;) Ten přišel s tím, že musí být ještě jeden výchuch z bytu do chodby pro přísun vzduchu. Prý nějaká nová norma, že udušených je hodně a Evropská unie a tak. Nakonec to družstvo vyřešilo nákupem čidel do koupelny. Tak mám krabičku, která se tváří jako pudřenka a občas problikne. Ježila jsem se, ale mladá říkala, že ve špitále mají chlapečka, který je ochrnutý tak, že ani nemrká. Bratříček mu ve vaně, kde se oba koupali, zemřel. ;) Takže já bych vůbec nějaký papír neřešila. Nechala bych ho ofotit, odevzdala a byla vděčná, že se někdo stará. Je zajímavé, jak se hněváme na lidskou lhostejnost, že?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.11.14 10:10
avatar

Já myslím že on ten váš jednatel nepotřebuje vidět přímo vaši revizní zprávu, ale chce mít doklad, že se o kotel dobře staráte. Jeden by neveřil, čeho jsou taky lidi schopní. Tam kam trochu znalejší člověk raději ani nesáhne, tam někteří použijí kladivo nebo regulátor plynu si sami nastavují tak, jak se jim to zdá nejlepší a podobně.

Radím : zprávu okopírujte a dejte ji vašemu jednateli.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 28.11.14 12:21

Co je to za funkce, ten jednatel baráku? Vy jste s.r.o.? Spíše družstvo, když jste nájemníci, ne? Toto je upraveno vyhláškou 85/1978 Sb. Rozlište revizi a kontrolu. Proč to nezařizuje vlastník objektu? A když po vás něco požaduje, proč tuto otázku nepoložíte jemu - kde mám stanovenu tu povinnost? Znejte svá práva! Třeba u SVJ nemá vlastník povinnost kontroly plyn. trouby...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.