Štítek na fasádě?

Od: Datum: 27.11.14 12:53 odpovědí: 6 změna: 28.11.14 08:56

Prosím o radu co je toto za značku? A na koho je třeba se obracet s jejím přemístěním?

Děkuji za informaci

Michal

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.14 13:42

Já jsem taky pátral, nedopátral, tak jsem tu sundal a schoval.

Vy ale pátrejte, pak se poučím.

doplněno 27.11.14 19:18:

Tak mne napadlo, že to bude stejně staré a neplatné, páč v Pardubicích u baráku předělávali vedení, dali to kousek dál a cedulka tam již není a nikdo to nehledá.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.11.14 14:05

Dobry den, bude to oznaceni nejspis umistneni pozarniho hydrantu, nebo uzaveru.

Modra je pro vodu, zluta pro plyn. Klidne by jsem predelal na novou fasadu. Ja to dostal po pripojeni pripojek.

http://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCoQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.pcvalfa.cz%2Fgetfile.aspx%3Ffile%3DE5667C6D-65A3-4D59-9BF6-E6268C082293&ei=GSF3VLilKNLraOfTgqgM&usg=AFQjCNErLLHKF0wnLsd7GCM-yEn346oGCw&bvm=bv.80642063,d.d2s

Ohodnoceno: 3x

Datum: 27.11.14 16:12

Já jsem podobnou značku sejmul, označil umístění a po dokončení úprav připevnil na stejné místo.

Datum: 27.11.14 18:03

To je štítek pro lokalizaci hydrantu (možná plynového uzávěru, když je červená) v chodníku nebo ulici před stavbou. Výměnné magnetky s čísly udávají identifikaci, vzdálenost od fasády a vzdálenost do strany od kolmice k fasádě. Vlastníkem je příslušná vodárna nebo plynárna a můžou si to hlídat, i např. trvat na novém geodetickém zaměření, pokud by to stavebník na fasádě přesunul (dopředu na povrch izolace!).

Od: pepr®
Datum: 27.11.14 20:33

Je to označení umístění hydrantu. Ale jelikož jsou tam samé nuly, tak už to těžko bude funkční. Maximálně spodní číslo může znamenat kolmou vzdálenost v metrech na jedno desetinné místo. Takže jestli nemáte 12,3m kolmo od zdi hydrant, tak tabulku můžete s klidem sundat. Asi bych ji schoval, kdyby se náhodou po ní někdo ptal, což ale nepředpokládám.

Od: wanwilder
Datum: 28.11.14 08:56

Děkuji všem za rady. V kolmici na štítek se žádný hydrant nenachází. Ani jiné viditelné uzávěry. Tzn připadá v úvahu jedině něco skytého pod chodníkem, který prochází ve zmíněné vzdálenosti 12,3m. Pro jistotu jsem rozhodl o zaměření původní polohy a po zateplení osadit zpět na místo.

Děkuji

Michal

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.