Chemické čištění komínu

Od: Datum: 27.11.14 11:18 odpovědí: 10 změna: 28.11.14 01:34

Ahoj, všem,

slyšel jsem o jakémsi chemickém čištění komínu. Prosím, nevíte o tom někdo něco? Jak to funguje, s jakou účinností, kde a za kolik se to dá popřípadě sehnat. Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.14 11:35

http://www.profikrby.cz/117-Kominova-chemie

Asi není nad mechanické čištění komínů-kominík je kominík

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.11.14 12:42

To je jasné, ale já mám nový dům, půl roku bnydlíme, a proto nemám ke komínu přístup. Nemám výlezní okénko z půdy a ani lávku ke komínu zatím a dlouho mít nebudu, páč už nemám žádné peníze navíc. Jde o to, že komín je šíleně vysoký kvůli poloze kotelny a kominík se na něj bez lávky nebo výsuvného žebříku (nemám ani jedno) nedostane, tak proto se ptám na tu chemii.

Od: paw®
Datum: 27.11.14 12:54
Jenom takovy dotaz. To byl problem dat donstrechy okenko?
Jinak se to resi tak, ze se vezme dlouhy zebrik probvylezeni k okapu a na srechu se polozi dalsi zebrik, ktery se ukotvi lanem z druhe strany domu. Da se po tomnpekne chodit.

Datum: 27.11.14 13:38

Ano to je všechno hezké. Ke komínu se dostanu, ale ne na něj. Je cca 3 metry vysoký a není k němu zatím lávka, takže pokud by tam někdo lezl, může se stát, že se s ním komín sesype. Sice je vyztužen roxorama, ale stejnak by ten tlak nevydržel. Výlezní okénko se dá dodatečně udělat vždycky. Takže dokud neušetřím nějakou korunu buď na lávku nebo výsuvný žebřík nezbude mi nic jiného než to zkusit tou chemií. Je mi jasné, že to nebude asi bůhví co, ale jiný způsob není. Respektive mě žádný jiný nenapadá. Leda, že by mi narostla křídla.

Datum: 27.11.14 16:46

To nemáte ani revizní dvířka do komína? Podle mně by to bez nich snad nemělo být ani možné postavit, musí být každých max. 6m. Potom můžete čistit těmi dvířky z půdy, prostě strkáte štětku směrem vzhůru. Je to takové nešťastné, hodně sazí samozřejmě vypadá i přivřenými dvířky na půdu, ale lepší, než nemít vyčištěno...

Od: samurrajnereg
Datum: 27.11.14 17:20

Revizní dvířka mám na spodku komína, tedy v kotelně. U stavebnice byly pouze ty jedny.

Datum: 27.11.14 17:39

Tak pokud jiné nejsou, tak v nouzi použít ty, lano na štětku se dá koupit nastavovací (šroubovací) a dají se spojovat řetězovitě za sebou - otázkou je, zda to protlačíte. Pokud máte vložkovaný komín dle toho, co píšete a bude tedy rovný a hladký, mělo by to jít. Potom vyčistit kouřovod a kotel.

Od: moto®
Datum: 27.11.14 13:59

Uf, tak na to bych tedy nesázel. Už jen ten popis funkce mi přijde divný: přípravek v sazích vyschhne a křehne, tedy si jaksi nedovedu představit, že by se něco v teplém komíně usazovalo vlhké a pak vysýchalo, spíše naopak, když přestanu topit, vnitřek chladného komína může vlhnout, pokud bych tedy pominul fakt, že komín i tak v principu trochu větrá a saje vzduch z místnosti kde je topidlo.

Sám kdybych tento problém měl řešit, udělám si na půdě do komínu dvířka a těmi jej budu čistit. Ostatně to tak mám. A asi bych se snažil i topit tak, aby co nejméně dehtovalo.

Datum: 27.11.14 15:03

Co vím tak chemie na čištění komínu funguje podobně jako šlupky od brambor vhozené do ohniště. Prostě to jen uvolní saze a umožní lepší čištění. Mechanickému čištění komínu, a následnému vybrání sazí se člověk stejně nevyhne. Já osobně mám čistící dvířka navíc na půdě a právě ta jsem využíval k čištění komína před tím než jsem si udělal výlez na střechu. Pokud ani ta nejsou, tak u každého komína musí být minimálně spodní dvířka pro vybírání sazí, pak mně napadá při zapnutém vysavači vyčistit komín odspoda kominickou štětkou.

Od: pcmani*
Datum: 28.11.14 01:34

a viděl ten váš komín kominík?komínama se sice už přes deset let nezajímám ale ještě od skoušek si pamatuji že komín musí být opatřen min. 2mi dvířky a to jedněmi vyběracími co jsou na dně komínu a druhá vymetací pod střechou a pokud je komín nějak moc dlouhý tak jak píše kolega dvířka po 6ti metrech. no pokud ale nemáte dají se dodatečně dodělat jinak bychnavalil štětku ze spodu a snažil se ji protlačit

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.