Fasada starého domu

Od: Datum: 26.11.14 23:08 odpovědí: 1 změna: 27.11.14 07:15

Chtěl bych poradit jakou udělat fasádu. Mam starý barak, který má 60cm silné zdi z cihel. Barák je nahozený maltou a natřený nákou barvou, místy je omítka popraskaná. ( dříve to byl špýchar) Nevím čím to udělat, aby mi to nezačalo plesnivět nebo něco jiného. Děkuji za radu Zdeněk


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.14 07:15
avatar

Zdeňku,

složení zdi bude ze starého, špatně izolovaného materiálu. Jeho tepelná hodnota bude v porovnání s dneškem hrozně špatná.

Na přesný postup je málo informací, nelze bárák léčit na dálku bez podrobných znalostí. (to je jako u člověka, taky nelze léčit bez vyšetření)

Popraskaná místa je třeba sanovat, zjistit, zdali ještě dochází k praskání, či je to jen zbatek trhlin z dřívějších dob. Odstranit nesoudržné omítky, vyspravit vhodným matrošem, nalepit (přiložit) izolant, omítku či jiný povrch.

Je to jen stručný popis, přesný postup dle místních podmínek. Důležité je zjistit, jak je domek plošně izolován proti zemní vlhkosti.

Je ještě vhodné, pozvat na stavbu několik odborníků z okolí, aby navrhli místní řešení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.