Vhodná pračka

Od: Datum: 25.11.14 10:11 odpovědí: 3 změna: 25.11.14 20:18

Zdravím kolegy...a kolegyně. Moje pračka začala při ždímání - od určitých otáček nahoru - vydávat podivné plechové klepání. Na 75% to bude ložiskový domek, také by mohlo jít o předmět, který propadl do vany a tluče o topné těleso, ale to skoro vylučuji. Ať je to co chce, po dvanácti letech (!) stoprocentní spolehlivosti už má pračka na potíže nárok. Americký vynález zvaný Plánované zastarávání s opravami spotřebičů příliš nepočítá, protože na nich kšeftaři nevydělávají. Oprava bývá častokrát dražší, než nový spotřebič. Dost mě to štve, počítal jsem s tím, že pračka ještě tři roky vydrží, pak už mně to bude jedno. Proto s předstihem zvažuji pořízení pračky nové. Stačí 700 otáček (ty využívám teď), 3 až 3,5 kila prádla, raději boční plnění a samozřejmě předpokládaná životnost tři roky. Vyšší hlučnost a podobné podružnosti neřeším. Máte tipy s drobným dovysvětlením, proč právě tento model a ne jiný? Děkuji. *zed*

doplněno 25.11.14 10:32:

Doplnění: Za tři roky se hodlám stěhovat a v novém příbytku si pořídit novou pračku, dražší, kvalitní a na míru obydlí. Čili potřebuji tři roky přežít s něčím, co jednoduše vypere prádlo. Jak by řekl druhý nejbohatší Čechoslovák - "prostě to vypere".

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.14 10:22

12 let je na pračku krásná doba, ne-li perfektní, a ta výměna pokud majitel není hovado a nenechá dojít až na jakous hranu je celkem rentabilní a pokud stroj jede má teoreticky cenu do toho jít, pokud tedy majitel chce...

Ono bude platit jedno, čím novější to bued tím dříve to zdechne, 12 let he hraniční doba kdy se vyrábělo ještě solidně a má cenu tyto kousky nechat opravit ale dnes je moderní hned koupit vše nové...no to už je majitelích plechového kamaráda.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.11.14 10:28

Tož, to co pokládáte za důležité, to dostanete levně jako repasovanou v zastavárnách a bazarech. Prý jsou to zabavené, po neplatičích, ale jistá si tím nejsem. Originál zabalenou, se záručním listem na 0,5 let. Za nějakých cca 3,500 kč. :-D Nároky na pračku máte víc než skromné. Já být na vašem místě, tak bych byla náročnější. Klikněte do Heureka a naleznete. Nejen ceny, ale i parametry velmi podrobně.

doplněno 26.11.14 07:25:

miramira, asi vám budu trochu odporovat. Prodavač má v krámě nepřeberné množství výrobků a přečte si a ví jen to, co je na popisce u ceny. Právě na netu se o zboží dozvím mnohem více. Je třeba zvolit opačný postup: vybrat na netu, zkouknout v reále včetně porovnání ceny, případně služby a pak buď koupit nebo na netu objednat. ;) Když jsem kupovala televizi, trefila jsem na úžasného prodavače, který fakt věděl. Když jsem se mu zmínila, že na netu ta vybraná výjde levněji, poklikal na mobilu, zjistil, že je to fakt a nabídl mi slevu, kterou prodiskutoval se šéfem. Ale takových je opravdu málo. Vštšinou na to prdí! ;)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.11.14 20:18

dnes to drtivá většina čechů dělá tak, že zajsou do kamenné prodejny nechají si tam vše odborně vysvětlit a pak jdou na internetovou galerii a tam si věc koupí o něco levněji. dokonce jsem slyšel, že i ženy chodí zkoušet modely prádla a pak si jej objednají na internetu. To je docela drsný vůči prodejcům v prodejnách, ale tak to je. Udělejte to jak píšu. Pro váš účel kupte první BEKO, co vám padne pod ruku. M.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.