Výběr silné vrtačky

Od: Datum: 25.11.14 09:30 odpovědí: 15 změna: 25.11.14 19:55

Ahoj všichni,

řeším otázku koupě silnější vrtačky a došel jsem ke dvěma kandidátům, mezi kterými se neumím rozhodnout..

Jde o Makitu HP2071 (http://vrtacky.heureka.cz/makita-hp2071/porovnat-ceny/#section)

a Narex EVP 13H-2C (http://vrtacky.heureka.cz/narex-evp-13-h-2c/poradna/#section)

Makita má rychloupínací sklíčidlo, ale nenašel jsem nikde hodnoty maximálního utahovacího momentu.. Zatím se kloním spíš k makitě, mám od nich už pár let 230flexu a nikdy žádný problém, zatímco elektrická řetězovka narex je zrovna teď po půl roce na reklamaci..

Nebráním se ani jiným návrhům v přibližně stejné cenové relaci.

Díky za rady..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: roman1974
Datum: 25.11.14 10:44

Zdravím.

Utahovací moment u vrtaček nehledejte, ten uvádí výborci jen u aku šroubováků. Co se týče výběru mezi Makitou a Narexem, je to trochu těžší oříšek o kterém vypovídá i fakt, že jste zamířil sem. Uvedenou Narexu jsem měl, bylo to silná vrtačka, relativně dobře zpracovaná - žádné levné měkké plasty. Mínusem byla elektronika (jak z rozvojového světa) a poněkud buranský příklep. O plynulém náběhu otáček nemohla být řeč (kdo poznal Fein nebo Metabo, tak ví o čem píši). Od Makity mám flexu 125 a je to neuvěřitelný držák, v zaměstnání jsme měli aku šroubováky téže značky. Vámi uvedenou vrtačku od Makity jsem neviděl ani přes výlohu, ale jedno vím jistě: Narex bych si už nekoupil. Vrtačka sice fungovala, ale byla těžká, plasty ne zrovna ergonomické. Já bych se té Makity nebál, je to léty ověřená kvalita.

Ohodnoceno: 1x

Od: ryk
Datum: 25.11.14 10:57

asi bych taky šel raději do Makity. Nevím proč hledáte silnější vrtačku - jestli je pro vás důležitý příklep pak bych se podíval spíš po vrtacím kladivu.

doplněno 25.11.14 11:23:

před lety jsem řešil stejné dilema - koupil jsem vrtací kladivo Hitachi a nelituji. Vrtání do panelu není problém.

Datum: 25.11.14 11:17

No nevim jestli bych za obyčejnou vrtačku dal 4000,-

Podíval bych se v Baukrámech a vybral něco z jejich výrobků. záruka většinou 5 let a bezproblémová reklamace.

Do betonu stím stejně vrtat prakticky nejde a pro vrtání do železa nepoužijete větší vrták než 13mm.

Takže normální vrtačka kolem 600-1000,- musí bohatě stačit.

Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 25.11.14 11:21

Rozhodně Makita - Narex je super kvalita (srovnatelná s makitou), ale je těžší, v případě broušení brány nebo práce nad výší ramen určitě oceníte. A ten rychloupínák právě od firmy Makita je k nezaplacení !

Datum: 25.11.14 11:40

Zdravím.!

Poud máte již teď ve výběru Makitu, pak není co řešit.

Na dílně jsme měli pár vrtaček, brusek i maflů této značky a jistě víte,

že někteří "rádobyřemeslníci" se k nářadí, které jim nepatří chovají poněkud macešsky.

U Narexek často orvali ozubení jak na klíči, tak na hlavě a nový klíč taky není zadarmo.

Stačí ho tam párkrát málo nasadit a pak to rvát, jak medvěd.

Není to moje... neřeším... :(

Rychloupínák je v tomto případě určitě výhoda. Nehledě na to, že Makita má oblejší hrany a lépe padne do ruky.

Taky mám dojem, že je o něco lehčí. Pokud s ni budete dělat často, pak nižší váhu náležitě oceníte.

Samozřejmě musíte vzít v potaz, že ani jedna z těchto vrtaček nejsou primárně určené na "bourání betonu"..

Občas vidiák ano, ovšem z rozumem. A jak už tady bylo psáno, Narexka po jemném zmáčknutí už kroutí celkem vysoké otáčky, ale Makita jede v podstatě od nuly. Elektronika u Makity je úplně jinde.

Pro mě Makita jasná volba.! *palec*

Ohodnoceno: 2x

Od: kuchtik0
Datum: 25.11.14 11:54

Děkuju všem za rady, myslel jsem si to..

otázky k čemu to mám jsou myslím zbytečné, levnou marketovou vrtačku opravdu nehodlám utavit na druhém konstrukčním vrutu 8x200.. Vrtací kladivo mám, ale to je opravdu jen na vrtání do betonu/zdiva, zašroubovat se s ním nic nedá a o přesnější práci při vrtání nemůže být řeč..

Nenapadá Vás někoho ještě nějaký další adept? Je to přeci jen trochu dost peněz a nechci za týden brečet, že jsem našel něco lepšího.. Díky moc

Datum: 25.11.14 11:58

Pokud to chcete na takto velké vruty, volte rázový utahovák. Bude stát méně a udělá mnohem lepší službu

https://www.youtube.com/watch…K8rqWX2sU9DO_HCVO1l0mWY2f14Lp

Datum: 25.11.14 12:07

Tééda... Do dřeva fakt bezva.!

Zatím jsem to znal jen na kola u auta.

Obyčejná akučka Vám protočí pastelky a výsledek je bídný.

Datum: 25.11.14 19:05

Podle toho jak ten utahovák ten pán na videu drží to nebude žádné obtížné šroubování na newtonmetry!

Datum: 25.11.14 19:51

a takto lehce to udrží právě díky tomu že je to rázový šroubovák.

Od: kuchtik0
Datum: 25.11.14 12:08

Já vím, ale když ono to nebude jenom na to.. Vrtačka mi připadá univerzálnější. zatím jsem všechno řešil starším dewaltem (tuším asi 700W), a zrovna u těch vrutů mu došel dech.

Datum: 25.11.14 13:39

To že ta vrtačka bude mít 1000w, neznamená že ten vrut pude lépe zatočit.

Bude je to kroutit, ničit bity a celkově se stím hodně nadřete.

S tím rázovým šroubovákem se nechá i normálně vrtat a šroubovat.

třeba: http://shop.boukal.cz/akumula…utahovak-aeg-bss-12-c-0-12-v/

Datum: 25.11.14 12:09

Koupil jsem http://vrtacky.heureka.cz/bosch-gsb-19-2-re/ a nemůžu si stěžovat. Silná, robustní...

Od: dc
Datum: 25.11.14 19:47

Já bych koupil Narex.Je tam kvalitní servis,cokoliv za náhr.díl zašlou dobírkou,což o Makitě nebo Bosch je bud komplikované nebo díly pořádně předražené.A přitom kvalita srovnatelná.Alespon u vrtaček.

Datum: 25.11.14 19:55

Co se náhradních dílu na Makitu týče, mám pouze dobré zkušenosti. (Jednalo se o drobnosti na kombinované kladivo...asi 4-5 dílů)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.