Hypotéka - postup

Od: Datum: 24.11.14 20:14 odpovědí: 5 změna: 25.11.14 18:15

Ahoj, v brzké době plánuji koupi bytu na hypotéku. Chtěl bych se zeptat - když se obrátím na banku s žádostí o hypo. úvěr je třeba mít už vyhlédnutý konkrétní byt, nebo je možné hypotéku na určitou částku schálit a teprve poté mít nějaký časový prostor pro hledání vhodného bytu? Jde i o to, že ceny bytů, které mě zajímají se pohybují od cca 2,2 do 2,7 mil., takže finální výše hypotéky by byla známa až podle konktrétního kupovaného bytu. Díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janplinto*
Datum: 24.11.14 20:19

Bytem se zpravidla ručí. Nejdříve byt, pak odhad provedený smluvním odhadcem (banky, ne vaším), poté se banka bude milostivě rozhodovat, zda vám přiklepne úvěr. Větší realitky přímo spolupracují s určitými bankovními domy a dopomohou k hypotéce. *kafe*

doplněno 24.11.14 20:33:

Počínání Páně je někdy nepochopitelné...asi jako když firmy vyžadují uchazeče s dvacetiletou prací do pětatřiceti let věku. *kafe*

doplněno 24.11.14 20:34:

- praxí. *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 20:26
avatar

janplinto, děkuji za zakladatele i za sebe, protože mě toto téma také dost zajímá. Znamená to, že já si

a) vyhlédnu byt, projevím o něj zájem, s majitelem se dohodneme, já dám žádost v bance, banka si vezme dva měsíce na prozkoumání žádosti a rozhodnutí, a majitel mi za měsíc oznámí, že už čekat nemůže a má jiného zájemce, který mu zaplatí hned?

b) vyhlédnu byt, projevím o něj zájem, s majitelem se dohodneme, já dám žádost v bance a majiteli zaplatím pár desítek tisíc jako zálohu, banka žádost neschválí a já budu chudší o zálohu?

c) vyhlédnu byt, projevím o něj zájem, s majitelem se dohodneme, já dám žádost v bance, banka si vezme dva měsíce na prozkoumání žádosti a po této době žádost zamítne, majitel stále čeká a je vehementně nas án, že se mu prodej o dva měsíce prodloužil?

Asi d) bude správně, že, jinak by se byty běžně takto neprodávaly :-D můžete vysvětlit prosím, jak to běžně chodí, aby majitel nečekal na něco, co třeba nepřijde, a kupující nemusel přijít o zálohu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 20:22
avatar

určitě se stavte na hypoteční centrum nějaké banky (instituce) a nechejte si hypotéku předschválit. Vlastně zjistíte svoji bonitu a zda na hypotéku dosáhnete. Bude to mít určitou platnost. Dříve se dokonce platilo za hypotéku, jak je to dnes nevím, ale pozor na to. U RB to tak bylo.

Sice budete ručit bytem, který má zatím neznámou hodnotu, ale pokud víte, že budete chtít hypotéku cca 70% nebo 100% spočítají zda na to vůbec dosáhnete... popř se budete rovnou dívat po levnějších možnostech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: denys3
Datum: 24.11.14 20:38

Ano, byt, který bych kupoval, by stál cca 2,2 - 2,7 mil., hypotéka by byla na 70% ceny, nicméně aktuálně vůbec nevím, jestli bych na požadovanou částku dosáhl, tudíž se mi zdá zbytečné se o nějaké konkrétní byty zajímat, absolvovat prohlídky atd. Takže nějaké to předschválení s prověřením bonity se mi zdá pro tento případ rozumné řešení.

Od: kamil*
Datum: 25.11.14 18:15

Ahoj, zabývám se hypotékama s bezmála 10 letou praxí. Pokud máš nějaké otázky, rád vše vysvětlím. Pokud bys chtěl nějaké propočty, popřípadě jestli si nejsi jistý, zda na hypotéku dosáhneš vzhledem k příjmu nebo že seš v registrech dlužníků atd, tak mi napiš a prověřím to, aby si měl jistotu a pak můžeš už s jistotou hledat požadovaný byt ;).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.